Kul; "Darbeyi Bahçeli Önledi"

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Bodrum İlçe Başkanı Bahattin Kul, 15 Temmuz dolayısıyla yaptığı yazılı basın açıklamasında “Bodrum MHP İlçe Teşkilatı olarak diyoruz ki; “Lider Devlet Bahçeli 15 Temmuz darbesini önlemiştir.” dedi.

Kul;

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yapan Bahattin Kul, “Türk Milleti varlığının bedelini sayısız kere ödemiştir. Tarihin sararmış sayfaları bunun delil ve belgeleriyle doludur. Fakat 15 Temmuz 2016’da yaşanan dehşet son iki asırda karşılaştığımız hiçbir zulme, hıyanete benzememektedir” dedi. 

“15 Temmuz’da, dini kisveye bürünen, hizmet ve himmet örtüsüne saklanan, cemaat olgusundan cürüm ve cinayet çıkaran hain bir terör örgütü Türkiye’yi işgale kalkışmıştır” diyerek açıklamasına devam eden Kul, şu ifadelere yer verdi:

“Sistemli şekilde devlet kurumlarına yuvalanan, zamanla sivil toplum kuruluşlarına ve toplumsal yerleşen FETÖ, neden olduğu yıkımlar sebebiyle milli hafızalardan asırlarca çıkmayacaktır.

Tarih gördüğü en büyük ihanet, yine tarihin gördüğü en şanlı direnişle püskürtülmüştür. Hukuk ve ülkenin bölünmez bütünlüğü adına çıkan tek ses Sayın Devlet Bahçeli’nin, yanan tek ışık MHP Genel Merkezi’nin, yükselen tek itiraz milliyetçi ve ülkücü iradenin olmuştur.

Siyasi parti başkanı olarak Ankara’da bulunan tek lider, Sayın Dr. Devlet Bahçeli’ydi. Ankara uçak gürültüleri ile inlerken Sayın Bahçeli genel merkezde bütün ışıkları yaktırmış, etrafındakilere “gün bu gündür” mesajı veriyor, siyasi hesapları, can korkusunu bir kenara bırakıyor devlete ve millete sahip çıkmayı her şeyin önüne geçiriyordu.

Saat 23 civarlarında bütün televizyon kanallarında, Türk milleti Sayın Bahçeli’nin mesajını alt yazı olarak okumaya başladı. MHP, demokrasinin, hukukun yanında durduğunu, darbeye ve ihanete direndiğini gösteren, bunu Türk milletiyle paylaşan ilk siyasi parti, Devlet Bahçeli’de ilk siyasi lider oldu. Bu açık, kararlı ve şerefli duruş, bütün Türk milletini ümitlendirdi ve cesaretlendirdi, güvenlik birimleri için büyük bir destek ve moral oluşturdu. O saatten itibaren her şey tersine dönmeye başladı. Türk milletinin direnci arttı ve sokaklara çıkılıp tankların önüne yatılması ile birlikte terörist darbecilerin bütün ümitleri söndü ve planları başlarına geçirildi.

Bodrum MHP İlce Teşkilatı olarak diyoruz ki. Ülkücülük, milliyetçilik, vatanseverlik, demokrasiye ve hukuka inanmak, ihanete direnmek bir bütündür ve birbirinden ayrılmaz değerlerdir. Ülkücü ve milliyetçiler onların lideri Sayın Devlet Bahçeli, varlık sebeplerinin gereğini yerine getirmişlerdir.”