SELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-02-01" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-02-01 16:32:59' and `ac`.`end_time` >= '2023-02-01 16:32:59' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=392checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-02-01" and view_hour=16 and campaign_id=392update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1661083

KÜLTÜR VE SANAT ŞÖLENİ

Bodrum'da 200'e Yakın Şair, Yazar ve Ozanı Buluşturan 1. Uluslararası Kültür ve...

KÜLTÜR VE SANAT ŞÖLENİ
Bodrum'da 200'e Yakın Şair, Yazar ve Ozanı Buluşturan 1. Uluslararası Kültür ve Sanat Şöleni Başladı. Bodrum Kaymakamlığı ile Bodrum Belediyesi başta olmak üzere Bitez, Gündoğan ve Turgutreis belde belediyeleri tarafından "Bodrum Şiiri Dünyaya Açılıyor" sloganıyla düzenlenen şölen, dün gece Nurol Kültür Merkezi'nde başladı. Gecede bir konuşma yapan İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) Başkanı İhsan Işık, yaklaşık bin 500 üyeleri olduğunu belirterek şöyle konuştu :
"Çalışma alanımız şairlerin, yazarların ve ilim ve ilim adamlarının telif haklarını korumak ve tüm haklarını AB üyesi ülkeleri başta olmak üzere gelişmiş olan ülkelerdeki yazarların haklarına kavuşturmaktır. 2009 yılından itibaren İLESAM'ın girişimleriyle Türkiye'deki ilim adamlarımız, şair ve yazarlarımız tıpkı müzisyenler gibi bir takım telif gelirlerine sahip olacaklardır. İLESAM üyeleri radyo ve TV kurumlarında daha çok aranılan, daha çok yer verilen sanatçılar arasında bulunacak, öncelik tanınacaktır" dedi.
Bodrum Belediye Başkanı Mazlum Ağan ise, "Şiir yazamıyorum, yazarlık yapamıyorum ama sizler gibi sanatçı kimliği olan kişilerin Bodrum'a gelmesini istemişizdir. Bodrum sanat, kültür ve tarihte bir başkenttir." diye konuştu. Bodrum Kaymakamı Abdullah Kalkan da, salondakilere seslenerek, "Eğer biz kendi değerlerimize önem vermezsek, herkes bize de değerlerimize de saldırır, çiğner" ifadelerini kullandı. Yapılan konuşmaların ardından etkinliğin tertip komitesi üyeleri ve İLESAM Başkanı İhsan Işık, şölenin düzenlenmesinde katkı sağlayanlara plaket ve ortasına kendi fotoğraflarının işlendiği Kütahya'dan getirilen porselen tabaklar hediye verdi. Şiir şöleninde Bodrum Dans Kulübü dansçıları tarafından yöresel oyunlar sahnelenirken, müzisyen İbrahim Çakar da klasik gitar eşliğinde Bodrum için yazdığı bir şarkıyı seslendirdi. Türkiye'nin birçok ilinden ve Kosova, Bakü, Bosna- Hersek, Ukrayna ve Makedonya'dan 200'e yakın şair, yazar ve ozanın katıldığı etkinlikte, şairler Bodrum ile ilgili yazdıkları şiirlerin yanı sıra farklı konularda şiirlerini okudu. Bu arada, etkinliğe elinde bastonla katılan 66 yaşındaki Fikriye Vatansever dikkat çekti. Bursa'dan geldiğini söyleyen 1 çocuk ve 2 torun sahibi Vatansever, 50'ye yakın şiir yazdığını, Yerel Gündem 21, Gençlik Konseyi gibi oluşumlara katıldığını söyledi.