Kumar Oynayan 20 Kişiye 41 Bin Lira Ceza!

Jandarma ekiplerinin Seydikemer'de yaptığı operasyonda, kumar oynatıldığı tespit edilen 2 ve 1 işyerinde yakalanan 20 kişi hakkında işlem yapıldı.

Kumar Oynayan 20 Kişiye 41 Bin Lira Ceza!

Muğla İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan istihbari çalışmalar sonucu, Seydikemer İlçesi Ortaköy Mahallesinde ikamet eden N.T. ve M.T. isimli şahısların kazanç elde etmek maksadıyla kumar oynattığı bilgisinin alınması üzerine uyuşturucu madde arama köpek unsuru ile birlikte 2 ev ve 1 işyerinde yapılan aramada; N.T. isimli şahsın evinde 20 kişinin kumar oynadığı, masaların üzerinde oyun kağıtları, okey taşları, pul, yapboz ve alkollü içeceklerin bulunduğu görüldü. 

Operasyonda ele geçirilen suç aletlerine el konularak, şüpheliler N.T. ve M.T. isimli şahıslar hakkında “kumar oynamak için yer temin etmek” suçundan adli işlem başlatıldı.

Olayla ilgili 19 şahsa kumar oynamaktan 23.275 TL ve 20 şahsa da sosyal mesafe kurallarını ihlal etmekten 18.000 TL olmak üzere toplam 41.275 TL idari para cezası kesildi.