KUMBAHÇE'DE ÜSTYAPI ÇALIŞMASI...

Bodrum Belediyesi tarafından Kumbahçe mahallesinde geçtiğimiz haftalarda başlatılan...

KUMBAHÇE'DE ÜSTYAPI ÇALIŞMASI...
Bodrum Belediyesi tarafından Kumbahçe mahallesinde geçtiğimiz haftalarda başlatılan çalışmalar devam ediyor.

Çalışmalarda çok sayıda belediye işçisinin ve iş makinelerinin çalıştığı görülüyor. Yılbaşına kadar bitirilmesi planlanan çalışmalarda, iş yerlerinin önündeki parke taşları döşenme işleri devam ediyor.

Bodrum Belediye Başkan Danışmanı ve Bodrum Belediyesi Teknik Koordinatörü Onur Çevik, malzeme ve personel olarak hiçbir eksikliğin olmadığını ve çalışmaları yılbaşına kadar bitireceklerini belirterek, şunları söyledi:

''Altyapı çalışmalarını bitirdik. Yağmur suyu ve içme suyu ve drenaj hatlarımızı bitirdik. İşletmelerin önünün zemin katlarını döşemesini yapmaya başladık hatta bitirdik sayılır. Bu hafta sonuna kadar işletme önleri tamamen bitmiş olacak. Şu an yeşil hattı açıyoruz. Hafta sonuna kadar yeşil alanı hazırlayacağız. Deniz tarafına değişik dekoratif ve şekli de değişik olan bir projemiz var. Onun için kalıplarımızı çaktık. Onun da çalışmaları bir kaç gün içinde bitmiş olacak. Yürüyüş yolunun döşemesine bağlayacağız. Amacımız yılbaşına kadar halkımızın kullanımına açmak. Meydanı da yılbaşına kadar betonumuzu döküp hazırlayacağız. Şu anda herhangi bir engelimiz yok. Makinalarımız ve işçilerimizle çalışmalara tam gaz devam ediyoruz. Burası yaklaşık 300 metrelik bir alan. 300 metrelik bir alana işletme suyu döşendi, yağmur suyu drenajı hatları her sokak başında yenilendi. Bazı sokaklarda ana caddeye kadar yağmur suyu hakkı döşemesi yapılacak'' dedi.