Kumsala Yapılan Platforma İsyan!

Bodrum’da geçtiğimiz yıllarda kumsal üzerine yapılan, bu yıl ise daha da büyütüldüğü öne sürülen platform, Bodrum Belediyesi'nce mühürlendi.

Kumsala Yapılan Platforma İsyan!

Ortakent – Yahşi sahilindeki Camel Beach’te denize kıyısı olmayan bir site geçtiğimiz yıllarda kumsalın üzerine yaklaşık 1 metre yüksekliğinde bir platform yaptı. Ahşap ve metal malzemeler kullanılarak yapılan, yaklaşık 25 metrelik platformun bu yıl daha da büyütüldüğü ifade edildi. Vatandaşlar, denize kıyısı olmayıp sahilin gerisindeki yamaçta yer alan sitenin, sahile kendi sakinlerine özel platform yapmasına isyan etti. Sitenin denize de iskele yaptığı bildirildi. 

“BUNUN EMSALİ YOK”

Kent Haber’e ulaşan bir vatandaş, yaptığı açıklamada “Benim evim Bağla’da. Ben bu platformu geçen seneden beri görüyorum. Geçen sene daha küçüktü. Bu sene iyice büyütmüşler. Eskiden 25-30 metreydi. Şimdi 100 metreyi geçmiş. Sadece o sitenin sakinleri girebiliyor. Kapıya da 2 tane adam koymuşlar. Gardiyan gibi içeri almıyorlar. Sahile özel mülk diyorlar. Bu sitenin sahilde yeri yok. Yukarıda yamaçta bir site. 1-1,5 metre yükseklikte bir platform, içeri girenler sahildekilere 1,5 metre yükseklikten bakıyor. Ayrıca sitedeki evler ‘sahilde de yerimiz var’ denilerek satılmış. Bunun emsali yok. Kumsala platform yapan kimseyi görmedim. Yapı kayıt belgesi aldıklarını ifade ediyorlar. Tapusu olmayan yere aldığını yapı kayıt belgesi ne işe yarayacak.”

Öte yandan Bodrum Belediyesi’nin bahse konu yapı ile ilgili geçen hafta mühürleme yaptığı ve imar kanunu kapsamında yasal işlemler başlattığı kaydedildi. 

Denize yapılan iskelenin ise ruhsatlı olduğu öğrenildi.