Kumsaldaki Kaçaklar Kaldırılıyor

Bodrum’da bir otelin önünde inşa edilen kaçak yapılar, kaldırılmaya başlandı. Otele Cumartesi akşamına kadar süre verildiği öğrenildi.

Kumsaldaki Kaçaklar Kaldırılıyor

Yalıkavak Mahallesi Tilkicik Koyu’nda faaliyet gösteren bir otelde inşaat yasağına rağmen geçen aydan bu yana yoğun bir çalışma devam ediyordu. Hemen yan tarafında onlarca yazlık konutun olduğu bir site bulunan oteldeki çalışmaların, site sakinlerinin birçok kuruma yaptıkları başvuruya rağmen durdurulamadı. 

Konunun haber bültenlerimizde yer almasının ardından Bodrum Kaymakamlığı Milli Emlak Müdürlüğü, Bodrum Belediye Başkanlığı, Muğla Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. 

İnşaat faaliyetini durduran ekipler, işletmeye cezai işlem uyguladı. Kumsal üzerine beton kullanılarak yapılan bar-restoran kısmı ile sahile dökülen beton ve dolguların kaldırılması için Cumartesi akşamına kadar süre verildi. 

İşletme tarafından bahse konu kaçakların kaldırılmasına başlandığı öğrenildi. Oteldeki diğer kısımların kaçak olup olmadığı ile ilgili Bodrum Belediyesi ve Muğla Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından kontrolleri yapıldığı ifade edildi.