KURBANLIKLAR SATIŞA ÇIKIYOR

Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla tüm Türkiye’de olduğu gibi Bodrum’da kurbanlık...

KURBANLIKLAR SATIŞA ÇIKIYOR
Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla tüm Türkiye’de olduğu gibi Bodrum’da kurbanlık alma telaşı başladı.

İlçede yaşamını sürdüren vatandaşlar, Yarımada’nın çeşitli noktalarında kurulan hayvan pazarlarında kurbanlıklarını alacak. Kurban seçimi sırasında fiyat kadar hayvanların sağlıklı olması ve kesim sırasındaki hijyen de büyük önem taşıyor.

Bodrum’un Çamlık Mahallesi’nde faaliyet gösteren Ümmetoğlu Besi Çiftliği de veteriner kontrolünden geçmiş sağlıklı büyükbaş hayvanları uygun fiyata satışa sunuyor. Yenilenen çiftliği ve modern, islami usullere uygun kesimhanesi ile hizmet veren işletme, kurbanlık almak isteyen Bodrumluların en çok tercih ettiği yerlerden biri.

Ümmetoğlu Besi Çitliği yetkililerinden Servet Kahraman, Kent Haber’e yaptığı açıklamada, kurbanlık satarken hayvanın 2 yaşını geçmiş olması ve besisine özen gösterdiklerini söyledi.

Hayvanlarını nasıl yetiştirdikleri ve tesisleri hakkında da bilgiler aktaran Kahraman, “Hayvanlarımız öncelikle kiraladığımız meralara bırakıyoruz. Daha sonra besiye alıyoruz. Besiden sonra da satışa çıkarıyoruz. Dana düve karışık bakıyoruz. Kesimhanemiz gayet hijyenik. Müşterinin güvenini daha çok kazanabilmek için tesisimizi bu sene daha da modernleştirdik. Çalıştığımız ekip çok profesyonel. Hayvanlarımız belli aralıklarla veteriner kontrolünden geçiyor. 100’ün üzerinde hayvanımız var. Canlı ağırlıkları da 400 ile 900 kilo arasında değişiyor. Büyükbaş hayvanı biliyorsunuz 7 kişi kesebiliyor. Bayramda en az 3 gün kesimhanemizde kesim yapacağız. Biz burada kurbanlıkları kesip kemiksiz hale getiriyoruz, daha sonra poşetlerle eşit şekilde teslim ediyoruz” diye konuştu.

Servet Kahraman son olarak “Kurban Bayramı’nın ülkemiz ve tüm İslam alemine sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum” dedi.