Kurşun, Röntgende Ortaya Çıktı

Bodrum’da kurşunlanarak yaralanan bir kedi tedavi altına alındı. Kurşun, röntgende ortaya çıktı.

Kurşun, Röntgende Ortaya Çıktı

Edinilen bilgiye göre Torba Mahallesi’nde arka ayakları tutmayan bir kedi gören Şükran Şahin ve Şule Teker isimli hayvanseverler kediyi Yücelen Hayvan Hastanesi’ne getirdiler. Sırtında yarası olan ve yürüyemeyen kedinin röntgeninin çekilmesinin ardından zavallı hayvanın silahla vurularak yaralandığı ortaya çıktı. 

Röntgende kedinin omuriliğine saplanmış kurşun dikkati çekti. Kedi, kurşunun çıkarılabilmesi için İstanbul’a gönderilecek. Kurşun çıkarıldıktan sonra balistik inceleme yapılacağı bildirildi. 

Muğla Barosu Doğal Yaşamı Koruma ve Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Av. Vahit Çevik, Kent Haber’e yaptığı açıklamada “Sokak beslemesi yapan hayvanseverlerimiz Torba’da rastlamışlar. Hemen veterinere getirildi. Kurşun, yapılan röntgenin ardından ortaya çıktı. Omuriliğe saplanmış, çıkarılması için İstanbul’a Ateş Barut hocaya gönderilecek. Arka ayakları tutmuyor. İnşallah sinir zedelenmemiştir ve tedavisinin ardından yürümeye başlar. Kurşunun çıkarılmasının ardından balistik inceleme için girişimleri yapacağız. Bunu yapan caninin bulunmasını istiyoruz.” dedi. 

Muhabir: Hamdi Yörür