Kuruluş Hedeflerini Açıkladılar

Bodrum’da bir süre önce kurulan Bodrum İş İnsanları Derneği, ilçede görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya geldi.

Kuruluş Hedeflerini Açıkladılar

15 Kasım 2021 tarihinde kurulan Bodrum İş İnsanları Derneği, kuruluş hedeflerini anlatmak amacıyla basın mensupları ile bir araya geldi. Ena Boutique Otel’de gerçekleştirilen toplantıya dernek başkanı Mete Yılanlı ve yönetim kurulu üyeleri ev sahipliği yaptı. 

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla basın mensuplarına Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı öğrencilerinin yaptığı plaketlerin de takdim edildiği toplantıda konuşan dernek başkanı Mete Yılanlı, kuruluş hedeflerini şu sözlerle açıkladı:

“Bodrum’a fayda sağlamak için yola çıktık. Bodrum çok ama çok önemli bir değer, biz de bu değere katkı sunmak istiyoruz. Derneğimiz 50 üye ile kuruldu. Bu yeni oluşumla hem ticaretimizi geliştirmek istiyoruz hem de iş dünyasının sorunları ve taleplerini ilgili mercilere aktarmak, Bodrum'a çeşitli sosyal sorumluluk projeleri ile katkı sağlamak istiyoruz. Aramızda çok farklı şehirlerden gelerek artık Bodrumlu olan üyelerimiz var. Önemli olan sadece ‘Bodrum’a geldik, artık Bodrumluyuz ve bu kent için elimizi taşın altına koyup tüm fedakarlığımızı vererek çalışacağız. Bizler, buradan para kazanıp başka yerlere götürmeyeceğiz. Kazandığımızı bu şehrin ekonomisine bırakacağız. Burada kazanıp burada bırakacağız.” dedi.

Derneğin temel amacının Bodrum'un ekonomik ve sosyal yaşamına katkı sunmak olduğunu vurgulayan Yılanlı, bu amaç doğrultusunda merkezi ve yerel yönetim ile şehirdeki diğer tüm Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliğine hazır olduklarını ifade ederek şunları söyledi;

"Biz Bodrum İş İnsanları Derneği olarak Bodrum için varız. Bodrum için bir araya geldik, elimizi taşın altına koyuyoruz, fedakarlık yapıyoruz. Bunları yapacak belli bir gücü, kapasitesi, iyi niyeti olan iş insanlarını aramıza kabul ediyoruz. Bodrum’a katkısı olabilecek projelerde merkezi ve yerel yönetimin, diğer sivil toplum kuruluşlarının yanındayız. Bodrum, bir dünya markası, ülkemizin göz bebeği. Buna yakışan ve daha güçlendirip zenginleştiren işler yapacağız. Bodrum’a hem yatırım yapacağız hem de yatırım çekeceğiz. Oluşumumuz Bodrum'a hayırlı olsun." 

Derneğin Aralık ayında yapılan genel kurulunda derneğin başkanlığına Mete Yılanlı, Başkan yardımcılığına Burak Aslanpınar, genel sekreterliğe ise Mustafa Öztabak seçilirken, yönetim kurulu şu isimlerden oluşmuştu; 

Tolga Algül, Mehmet Şahin Şevk, İsmail Karaşehirli, Ece Yıkmaz Uygun, Erdal Cindoruk, Asiye Poyraz, Güray Kapusuzoğlu, Cansu Demiral, Volkan Şahin, Barış Özçelik ve Kaan Çığsar. Derneğin denetleme kurulunda ise Mustafa İlker, Bahadır Akın, Anıl Alpaslan, Emin Uzunoğlu, Emre Yıkmaz ve Ersin Ürün görev yapıyor.