Kutlama Programı Herodot’ta Yapıldı

Cumhuriyet Bayramı’nın 97’nci yıldönümünde pandemi dolayısıyla Bodrum’da sade bir kutlama programı gerçekleştirildi.

Kutlama Programı Herodot’ta Yapıldı

Herodot Kültür Merkezi’ndeki programa Kaymakam Bekir Yılmaz, Ak Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, Belediye Başkanı Ahmet Aras, Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Tolga Yamalı, Garnizon Komutanı Personel Albay Güngör Gündoğan, İlçe Emniyet Müdürü Mete Durukan, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Özkan Yılmaz, Sahil Güvenlik Komutanı Yüzbaşı Utku Meral, Gaziler, daire amirleri, çeşitli STK ve siyasi partilerin temsilcileri katıldı. Salonda oturma düzeni fiziki mesafe kuralına uygun olarak organize edildi. 

Protokolün bayram tebriklerini kabul ettiği programda saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhuriyet Bayramı mesajı okundu. Ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapmak üzere kürsüye gelen Kaymakam Bekir Yılmaz, şunları söyledi:

“Aziz Milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı en içten, en samimi duygularla kutluyorum. Öncelikle gururlu olduğumuz bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürkümüzü, onun kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları kanlarıyla vatan yapan Aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi, rahmetle, minnetle ve şükranla anıyoruz. TBMM’de 29 Ekim 1923 günü kabul ve ilan edilen Cumhuriyetimiz aziz milletimizin ezelden başlayıp ebede doğru devam eden kesintisiz ve hür yürüyüşündeki en önemli aşamalardan birisi, Büyük Atatürk önderliğinde gerçekleştirdiğimiz Kurtuluş Mücadelesi’nin tüm güzellikleriyle hak edilmiş ödülü ve başarı belgesi olmuştur.”

Yılmaz’ın konuşması sonrası, Cumhuriyet videosu izlendi, fotoğraf çektirildi.