KUTLAMALAR DEVAM ETTİ

Temmuz Kabotaj Bayram, dün akşamüzeri saatlerinde Bodrum Kumbahçe sahilinde düzenlenen...

KUTLAMALAR DEVAM ETTİ

Temmuz Kabotaj Bayram, dün akşamüzeri saatlerinde Bodrum Kumbahçe sahilinde düzenlenen etkinliklerle de devam etti.. Kutlamalara Bodrum Belediye Başkanı Mazlum Ağan, Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Yılmaz Özden, Belediye Meclis üyelerinin yanı sıra, TRT eski spor spikeri Ümit Aktan, eski müzisyen ve deniz tutkunu kaptan Seyhan Karabay da kutlamalara katılanlar arsındaydı.

Kumbahçe sahilinde gerçekleştirilen kutlamalara yerli ve yabancı çok sayıda turist ilgi gösterdi. Etkinlikler çerçevesinde, yüzme, yelken, halat çekme, yağlı kazık ve deniz kızı güzellik yarışması gerçekleştirildi. Yarışlarda ilk olarak çocuklar, daha sonra da genç erkekler ve bayanlar yarıştı...

Yarışmalar sonunda yüzmede 12 yaş altı kızlarda Aybüke Doğan, erkeklerde Erim Turgaylı, 12 yaş üstü bayanlarda Emel Kuru, erkeklerde Mert Derin birinci olurken, halat çekmede Mustafa Topcu, yelken yarışında "Kokot" isimli tekne birincilik aldı.Yağlı kazık yarışında Bayrağı Uğur Özgüneli alırken, 'Deniz Güzeli' yarışmasında 13 kişi arasından Aysu Almaz birinci, Gözde Kahraman ikinci ve Okşan Totoz üçüncü oldu.Dereceye giren yarışmacılara kupaları ve ödülleri Bodrum Belediye Başkanı Mazlum Ağan verdi.