Kuyumcuya Silahlı Saldırı!..

Marmaris'te dükkanının önünde silahlı saldırıya uğrayan Reşit Aksoy isimli kuyumcu yaralandı.

Kuyumcuya Silahlı Saldırı!..

Kuyumcu Reşit Aksoy (45), Armutalan Mahallesi'ndeki işyerinin önünde kimliği belirsiz bir kişinin silahlı saldırısına uğradı. Yaralanan Reşit Aksoy, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Olay, dün akşam saat 22.00 sıralarında Marmaris Cumhuriyet Caddesi üzerindeki kuyumcunun önünde meydana geldi. İddiaya göre, kuyumculuk yapan Reşit Aksoy, dükkanının önünde durduğu sırada, kimliği belirsiz bir kişi çantasından tabanca çıkartarak Aksoy'a ardı ardına ateş etti. Şüpheli olay yerinden kaçarken, çevredeki vatandaşlar durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri Aksoy'u ambulansla özel bir hastaneye kaldırdı. Tedaviye alınan Aksoy'un sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Öte yandan, polis ekipleri olay yerini trafiğe kapatarak incelemelerde bulundu. İlçenin Muğla ve Datça giriş-çıkışları tutulurken, verilen eşkale göre arama yapıldı.

Bir görgü tanığı ifadesinde, siyah çantalı bir kişinin bir süre kuyumcu dükkanının önünde beklediği, kuyumcudan çıkan kişiyi görünce çantasından tabanca çıkartarak 10 el ateş ettiğini söyledi.

Polis, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.