KUYUYA DÜŞEN KÖPEĞE AKUT OPERASYONU

Bodrum'da kuyuya düşen bir köpek, Akut ekipleri ve vatandaşların yardımıyla güçlükle...

KUYUYA DÜŞEN KÖPEĞE AKUT OPERASYONU
Bodrum'da kuyuya düşen bir köpek, Akut ekipleri ve vatandaşların yardımıyla güçlükle kurtarıldı.

Alınan bilgiye göre, Ortakent-Yahşi beldesi Müsgebi caddesindeki bir evin bahçesinde bulunan ve yaklaşık 10 metre derinliğindeki su dolu kuyuya bir köpek düştü.

Bahçe sahibi durumu fark ederek Akut ekiplerine bilgi verdi. Kısa sürede olay yerine gelen Akut Bodrum gönüllüleri, kuyuya düşen ve yaklaşık 5 saat kuyuda kaldığı öğrenilen köpeği kurtarmak için operasyona başladı. Köpeğin boğulmaması için bir vatandaş ipe kement atarak köpeğin boynuna doladı. Daha sonra ise ekiplerce hazırlanan halata bağlanan bir Akut gönüllüsü kuyuya indi. Dikkatli bir şekilde ipe bağlanan köpek yaklaşık yarım saatlik operasyonun ardından sağ olarak kurtarıldı.

Bahçe sahibi Hüseyin Türk ise bir ses duyduğunu ve ekiplere haber verdiğini belirterek, ''Bahçenin yanında uğraşırken bir ses geldi. Sesin nereden geldiğine baktım ve kuyunun içinden geldiğini gördüm. Kendim çıkaramadığım için komşuya haber verdim ve onlarla da çıkaramayınca Akut'u aradım'' dedi.

Olay yerinde hazır bulunan veteriner yardımcısı Tuncay Çelik, köpeğin durumunun iyi olduğunu ifade ederek, ''Sağlık durumunda çok ciddi bir problem yok. Serum takacağız. Büyük ihtimalle yoğun bakıma alacağız ve ısı derecesini yükselteceğiz. Genel durumunu kontrol edeceğiz'' dedi.

Bodrum Akut Lideri Saadettin Uslu ise, kısa sürede köpeği çıkardıklarını anlatarak, ''Yaklaşık 45 dakika önce bize ulaştılar. Hemen operasyon emri verip bölgeye geldik. Hayvan öğle saatlerinden bu yana kuyudaymış. Arkadaşlarımızdan birisi indi ve kurtardık. Veteriner gerekli müdahaleyi yapacak. Dileriz yaşar'' diye konuştu.
Köpek tedavisine devam edilmek üzere Veteriner kliniğine götürüldü.