Limanda 15 Haziran Hedefi de Geçildi!

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün'ün 15 Haziran tarihinde faaliyete gireceği müjdesini verdiği Bodrum Limanı’nda çalışmalar tamamlanamadı.

Limanda 15 Haziran Hedefi de Geçildi!

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinin başında gelen Bodrum’da Muğla Büyükşehir Belediyesince kış aylarından beri limanda düzenleme çalışması yürütülüyor. Limanda 20 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilen çalışmaların sezon öncesinde Mayıs ayında bitirilmesi hedefleniyordu. 

Koronavirüs salgını esnasında yaşanan aksaklıklar ve alınan önlemler nedeniyle limanın faaliyete giriş tarihi uzadı. Limanda elektrik, mekanik, yangın alt yapı imalatları, yürüyüş alanları ve oyun grupları çalışmalarının 15 Haziran’da tamamlanacağı ifade edilmişti. 4 Haziran günü Bodrum’daki yatırımları incelemek üzere ilçeye gelen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Bodrum Limanı’nın yeni yüzüyle 15 Haziran'da hazır olacağını ve çalışmaların tamamlanacağının müjdesini vermişti. 

15 Haziran itibariyle limandaki çalışmaların ise devam ettiği görüldü. Çalışmaların özellikle Belediye Meydanı ile İskele Meydanı arasında yoğunlaştığı dikkat çekiyor. Limanda teknesi bağlı bulunan denizciler, çalışmaların bitirilmesini dört gözle bekliyor. 

KANBER’DEN DE SERT ELEŞTİRİ GELDİ...

Öte yandan İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Nevzat Kanber’den çalışmalarla ilgili sert eleştiri geldi. Kanber yaptığı açıklamada, “Bölgede büyük sermaye gruplarının yatırımlarına her türlü kolaylık sağlanırken Bodrum Merkez, Bitez, Ortakent, Akyarlar, Turgutreis bölgelerinde tadilat bahanesi altında, Bodrum ve çevresinin kişiliğini ve karakterini oluşturan değerlerin ve esnafının sistematik biçimde yok edilmeye çalışıldığını üzülerek gözlemlemekteyiz. Bu bölgelerde esnafı yaşatan ve bölgeyi yaşanır kılan yolların bilerek ve isteyerek yürünemez halde bırakılması, tadilat bahanesiyle bile olsa “Turizm sezonu” olarak görülen ve belediye başkanının ısrarlı iddialarına rağmen 15 Haziran gibi bir tarihte bitmemiş olması, belirli bir art niyetin yegane göstergesidir. Bodrum’un Limanı’nda teknelerini susuz ve elektriksiz, esnafını yolsuz, bölgede yaşayanları mutsuz ederek toz duman içinde bırakarak kim neyi hedeflemektedir?” ifadelerini kullandı.

https://kenttv.net/liman-15-haziranda-hizmete-giriyor