Lionheart Yeniden Bodrum'da...

Lionheart Yeniden Bodrum'da...

Dünyanın en yakışıklı mahkumu olarak ünlenen Jeremy Meeks’in müstakbel kayınpederi ve Topshop zincirinin sahibi Philip Green’in mega yatı “Lionhearth”, Bodrum’a geldi. 

Kişisel serveti 6 milyar dolar olduğu belirtilen İngiliz işadamı Philip Green’e ait olduğu belirtilen Malta bayraklı lüks yat “Lionhearth” bu sene de Bodrum’a geldi. Bodrum Kalesi açıklarında demirli bulunan 150 milyon dolar değerindeki yat, İtalya'nın Livorno tersanesinde 2016 yılında inşa edildi. Helikopter iniş pedi, spa, spor salonu, güzellik salonu, asansör, güvertede jakuzi, yüzme havuzu, plaj kulübü, barbekü, ihale garajı, yüzme platformu, sualtı ışıkları gibi özellikleri bulunan yatın ayrıca araç içi rahatlığı artıran, çapa üzerinde çalışan 'sıfır hız sabitleyicileri' bulunuyor.

JEREMY MEEK’SİN YATTA OLUP OLMADIĞI BİLİNMİYOR

Milyarder Philip Green ayrıca Amerika’da yasa dışı silah bulundurmak suçundan cezaevinde yatarken paylaştığı bir fotoğrafla şöhreti yakalayan, tahliyesinin ardından dünyanın en ünlü modelleri arasına katılan Jeremy Meeks’in müstakbel kayın pederi. 

Jeremy Meeks ve Topshop’ın varisi olan sevgilisi Chloe Green, 2017 ve 2018 yazında aynı yatla Bodrum’a gelmişti. 2017 yılında evli olduğu dönemde Chloe Green ile Bodrum’da samimi bir şekilde görüntülenmesi ise çok konuşulmuştu. Daha sonra Jeremy Meeks eşinden boşanmış ve Topshop’ın varisi olan sevgilisi Chloe Green ile nişanlanmıştı. 

Son günlerde İngiliz medyasında ikilinin ayrılık dedikodularına dair haberler de yapıldı. Meeks ve Green çiftinin Bodrum’da demirli bulunan mega yatta olup olmadığı ise bilinmiyor. 

DIŞ TASARIMIYLA DİKKAT ÇEKEN SALUZİ TORBA AÇIKLARINDA...

Bodrum’a demir atan mega yatlardan bir diğeri ise dış tasarımıyla dikkat çeken 69 metrelik süper yat "Saluzi" idi.

2003 yılında Avusturalya’da inşa edilen ve çoğunlukla Asya sularında charter yat turizminde hizmet verdiği öğrenilen “Saluzi” isimli yat bugün Bodrum’a geldi. Tabloyu andıran dış tasarımı ile dikkatleri üzerine çeken yat, Torba Mahallesi açıklarına demir attı. Yatı ilgiyle izleyen kimi vatandaşlar da fotoğraflarını çekti. Adını Çin efsanesindeki savaş atı "Saluzi"den alan, dış tasarımı Çinli sanatçı Li Jiwei tarafından yapılan yat da benzerleri gibi birçok özelliği içinde barındırıyor. 

69 metre uzunluğundaki yatta iki ana suit, spor salonu, spa, iki jakuzi, dalış merkezi, açık hava sineması ve 16 çift kabin bulunuyor. 14 knotluk seyir hızına ulaşan yatın Bodrum’dan ne zaman ayrılacağı bilinmiyor.