Love Jazz Quartet Sahne Alacak

19. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali’nin Suda sahnesi, 6 Eylül Salı akşamı saat 20.30’da Love Jazz Quartet’i konuk edecek.

Love Jazz Quartet Sahne Alacak

Türkiye’nin davul virtüözleri arasında yer alan ilerici müzik konusunda çalışmaları ile bilinen Turgut Alp Bekoğlu, ilk kişisel çalışması “Love Jazz” albümü ile Bodrum’a geliyor. 2019 yılının Ocak ayında yayınlanan albüm, cazseverlerin beğenisiyle karşılanmıştı. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali’nin ‘Suda’ sahnesine dörtlü formatında çıkacak olan ekip, Turgut Alp Bekoğlu’nun Love Jazz albümünde yer alan parçaları seslendirecek. Quartet, ayrıca doğaçlamalara da yer verecek. 

MODERN CAZ SEVENLER KAÇIRMASIN

Dinamik ve etkileyici salınımlar konusunda uzman olan Turgut Alp Bekoğlu kompozisyonları ile de büyük beğeni kazanmış bir sanatçı. Konserde sanatçıya nefesli çalgılarda Engin Recepoğulları, tuşlu çalgılarda Can Çankaya ve kontrbasta Kağan Yıldız eşlik edecek. Gümüşlük sahilindeki Festival merkezinde gerçekleşecek konser, modern caz sevenler için etkileyici bir deneyim olacak. 

Love Jazz Quartet, programda Turgut Alp Bekoğlu’nun “Love Jazz” albümünde yer alan “Broken Roof”, “Speed of Love”, “Short Experience”, “I Miss You”, “Mind the Gap”, “One Message” ve “Experience of Love” adlı parçaları seslendirecek. Quartet, performansı sırasında bir caz konserinin olmazsa olmazı jam sessionlara da yer verecek. 

BİRÇOK CAZ SANATÇISIYLA KONSERLER VERDİ

Turgut Alp Bekoğlu, 1966 yılında doğdu. Küçük yaşta başlayan ritim merakı lisede yarı-profesyonelliğe, 1983'te profesyonel müzisyenliğe dönüştü. Rotterdam Konservatuarında 5 aylık bir araştırma programı, New York'ta 2 sene müzik üzerine öğrenim ve çalışmalar yaptı. Gloria Gayner'le sahne aldı; Türkiye’de Ajda Pekkan, Sezen Aksu ve Nilüfer gibi isimlere eşlik etti. Telvin grubunun davulculusu olarak dikkat çekti. Birçok caz sanatçısı ile konserler veren Bekoğlu, Telvin dışında USA'da albüm çalışması yaptı. Çeşme, Kuşadası, Gümüşlük festivallerine, yurtdışında Houston, New Orleans, North Sea Jazz, Alma Ati festivallerine katıldı. Davulda kendine has bir stil yaratan sanatçı İstanbul- Agop zillerinin endorser'ı.