LÜKS VİLLAYI GÖKKUŞAĞINA ÇEVİRDİ

Türkiye’nin birçok il ve ilçesinde merdivenler gökkuşağı renklerine boyanırken,...

LÜKS VİLLAYI GÖKKUŞAĞINA ÇEVİRDİ
Türkiye’nin birçok il ve ilçesinde merdivenler gökkuşağı renklerine boyanırken, bu tür eylemlerde Bodrum da bir ilk yaşanarak manken Bilun Dohmen evinin dış cephesinin tamamını gökkuşağı renklerine boyadı.

Geçtiğimiz hafta Beyoğlu Fındıklı-Cihangir arasındaki Salı Pazarı yokuşu merdivenlerinin boyanması ve sonrasında belediye ekiplerince griye boyanmasının ardından yurdun büyük bir kısmında tepki amaçlı merdivenler gökkuşağı renklerine boyanmaya başladı.

Bu eylemelere Turizmin gözbebeği Bodrum’da katıldı. İstanbul’da başlayan ve tüm yurda yayılan gökkuşağı modasına, Bodrum’un Gündoğan beldesinde oturan Manken Dohmen de evini gökkuşağı renklerine boyayarak destek verdi. 6 arkadaşı ile birlikte evini komple boyayan Dohmen, 1 günlük çalışmanın sonucunda villasını sarı, mavi, yeşil, mor, kırmızı, turuncu renge çevirdi.

Bodrum’da imar plan notlarına göre beyaz olması gereken evini hırsız girdikten sonra boyamaya karar veren Dohmen’i arkadaşları da yalnız bırakmadı. Geçtiğimiz hafta evine giren hırsızın komşusu olduğunu öğrenen ve eşyalarının tamamının komşusunun evinden çıkan Dohmen, hayatına renk gelmesi için ve merdivenleri gökkuşağı renklerine boyayan vatandaşlara destek vermek amaçlı evini boyadığını açıkladı.

Arkadaşlarının yardımı ile önce merdivenleri boyayan manken Dohmen bir anda karar değiştirip tüm evi gökkuşağı renklerine boyadı. Gece gündüz boya yapan Dohmen ve arkadaşları uzun uğraşlar sonunda evin rengini komple değiştirdi.

Dohmen evine hırsız girdikten sonra huzursuz olduğunu açıklayarak “Bodrum’da talihsiz bir olay yaşadım. Evime hırsız girdi. Her şeyimi aldı götürdü. Bana da bu evden biraz soğukluk geldi. Bizde arkadaşlar ile birlikte düşündük ne yapabiliriz diye. Hayatımıza bir renk katalım diye, Bodrum’da da tek olalım diyerek arkadaşlarımızla birlikte bir günde evi boyadık. Merdivenlerimizi boyadık, evimizi boyadık. Artık her ilde bir merdiven boyanıyor. İstanbul, cihangirde başladı. Biz bodrum’da biraz uzak kaldık ama kalbimiz hep onlar ile beraberdi. Bizde evimizi Gökkuşağı yaptık” dedi.

Dohmen’in arkadaşı Gökhan Karan ise arkadaşlarına yardımcı olmak için evi 1 günde rengârenk boyadıklarını belirtti.

Öte yandan Dohmen’in Bodrum’un imar plan notlarına uymayan bu eylemine belediyenin nasıl bir işlem uygulayacağı ise şimdilik bilinmiyor.