Mahallelerin Sorunlarını Takibe Aldı

Bodrum Yarımadası genelinde görev yapan muhtarları makamlarında ziyaret eden MHP Bodrum İlçe Başkanı İbrahim Bilgi, mahallelerin sorunlarını yerinde görüp, ilgili mercilere aktarmaya başladı.

Mahallelerin Sorunlarını Takibe Aldı

Bodrum Yarımadası’nda görev yapan muhtarları makamlarında ziyaret eden MHP Bodrum İlçe Başkanı İbrahim Bilgi, her ziyaret ettiği muhtarın mahalleleriyle ilgili sorun ve önerileri dikkatle dinleyip not alıyor. Bilgi ve ekibi not aldığı tüm sorunları ilgili mercilere resmi dilekçeyle iletip, sorunların çözülüp çözülmediğini takip ediyor.

MHP Bodrum İlçe Başkanı İbrahim Bilgi, muhtarların bölgelerine göre birçok sorunları olduğunu kaydetti. Bilgi, birçok kurumla ilgili eksikliklerin giderilmesi için girişimlerde bulunduklarını ifade ederek Bodrum Belediyesi'nden de okullarla ilgili destek çağrısında bulundu. Mahallelerde bulunan okulların, pandemi boyunca temizlik ve hijyenine destek olmak amacıyla Bodrum Belediyesi’nin okul personeline ilave olarak, geçici bir temizlik personeli görevlendirebileceğini söyleyen Bilgi şunları söyledi; 

“Devletimiz çok güçlü. Elbetteki bu sorunları çözecektir. Ama bugün geçici olarak çözüme ihtiyaç vardır. Bodrum Belediyesi’nin çok sayıda personeli olduğunu biliyoruz. Nüfusu 2 binin üzerinde olan muhtarlıklarda, bir belediye personeli muhtarlarımıza yardımcı olabilir. Ayrıca pandemi boyunca, öğrencilerimizin daha rahat ve güvenli ortamda eğitim alması için okul personeline ek, geçici olarak bir belediye temizlik personeli görevlendirilebilir. Milli Eğitim Müdürlüğümüz’ün bu konuda ne kadar hassas olduğunu biliyoruz. Bu sayede hem okullarımız pandemi boyunca daha güvenli olur, hem de okullardaki mevcut personel rahatlar. Biz bu konuları ilgili mercilere iletiyor ve konuyu takip ediyoruz. MHP Bodrum İlçe Teşkilatı olarak hem Bodrum Belediyemiz, hem de Muğla Büyükşehir Belediyemize çağrıda bulunarak geçici olarak gerekli görevlendirmeyi yapmalarını bekliyoruz” dedi.