Mahalleli Asfaltlama Bekliyor!..

Bodrum’da elektrik ve iletişim hatlarında yürütülen çalışmalar sonrası bozulan yolların asfaltlanmasının gecikmesi mahalle esnafının tepkisini topluyor.

Mahalleli Asfaltlama Bekliyor!..

Bitez Mahallesi’nde bir süredir elektrik hatlarını yer altına alma çalışmaları devam ediyor. Bazı noktalarda da internet ve telefon hatlarının döşenmesi için yollar kazıldı. Mahalle sakinleri, bazı noktalarda çalışmaların bir ay önce bitirilmesine rağmen yolların hala asfaltlanmadığını, toz, toprak, çamur içinde kaldıklarını söylüyor. 

Şah Caddesi esnaflarından Erdinç Tekin, yolun hem elektrik hem de iletişim hatları için kazıldığını belirterek şunları söyledi;

“Bu sokağın olduğu yer yaklaşık bir ay önce bitti ama belediye asfaltlamaya geçmedi. Mağduruz, toz toprak içerisindeyiz. Burada bir ara sokak var, oradan bahsetmiyorum. Orada boru döşeniyor. Ama bu sokağı bir an önce yapmaları gerekiyor.”

Serkan Kan isimli başka bir esnaf ise bir aydır sıkıntı yaşadıklarını ifade ederek “Elektrik hatları yeraltına alındı ama bir türlü sonuca ulaşamıyoruz. Çok toz toprak oluyor. Haziran ayına geldik, toz kalkıyor ve hepsi dükkanların içine giriyor. Bekliyoruz.”

Tozdan kapıları açamadıklarını söyleyen Ümit Yıldırım da “Şu an camları dahi açamaz hale geldik. Süpürme sıkıntı, ıslatıyoruz sıkıntı. Ne yapacağımızı biz de bilmiyoruz. Şu an temizlik yapmaktan geliyorum” dedi.

Öte yandan Mazı Mahallesi’nde de aynı sıkıntıların yaşandığı bildirildi. Hurma Sahili’nde 10 gün önce döşenen boru sonrası asfaltlama yapılmadığı için her araç geçtiğinde toz içerisinde kaldıklarını söyleyen mahalle sakinleri, yollarının asfaltlanmasını istedi.