Mahalleli Haftalardır Müdahale Bekliyor!

Bodrum’da haftalardır yola akan şebeke suyu, vatandaşın evine ulaşan yolu bozdu. Mahalleli yetkililerin duruma bir an önce el atmasını istiyor. 

Bodrum’da haftalardır yola akan şebeke suyu, vatandaşın evine ulaşan yolu bozdu. Mahalleli yetkililerin duruma bir an önce el atmasını istiyor. 

Umurça Mahallesi Bülent Ecevit Caddesi üzerindeki bir sokakta şebeke hattı aylar önce patladı. Dik bir yokuşun olduğu sokakta aylardır boşa akan su, yolu bozdu. Engebeli hale gelen yolda araçlarıyla ilerlemekte zorlanan mahalle sakinleri, Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ)’ne dilekçe ile başvurdu. 

Halen düzeltilmeyen patlaktan sokağa akan su, sokağın bir kısmını göle çeviriyor, parke taşlar ile döşenmiş sokağın büyük bir kısmını ise bozmaya devam ediyor. Vatandaşlar, yosun tutmaya başlayan sokakta araçları ile zar zor ilerlediklerini ifade ediyor. 

Kent Haber’e ulaşan bir mahalle sakini, suyun aylardan beri boşa aktığını ifade ederek “Su boşa akıyor. Yol kaymaya başladı, parçalandı, çöktü. Araç geçişleri durdu evimize gidemiyoruz. Ne zaman bir Ekip gelecek acaba sonra da kaynaklarımız tükendi su yok deriz. İşin komik tarafı kayan yokuşun sonunda belediye kademesi mevcut.” diye konuştu.