Mahalleliden Lağım Tepkisi

Bodrum’da bir sitenin istinat duvarından akan lağım suyu, mahalle sakinlerinin günlük yaşamını olumsuz etkiliyor. Mahalleli, tepkisini Kent Haber’e dile getirdi.

Mahalleliden Lağım Tepkisi

Konacık Mahallesi Cevahir Sokak üzerindeki bir sitenin istinat duvarından bilinmeyen bir sebeple yaklaşık bir yıldır lağım suyu sızıyor. Lağım suyu, sitenin alt kısmında oturan vatandaşların hayatlarını adeta kabusa çevirdi. Lağımın koku ve sineğe neden olduğunu, zaman zaman evlerine sızdığını dile getiren mahalle sakinleri, site yöneticilerine bilgi vermelerine rağmen bir adım atılmadığını dile getirdi. 

MUSKİ ve CİMER’e de şikayet ettiklerini ve seslerini duyuramadıklarını ifade eden mahalleli, son olarak Kent Haber’e ulaştı. 

Mahalle sakinlerinden Nurten Aydemir, tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

“Bu lağım suyu, komşularımızın evine de girdi. Benim aramadığım yer kalmadı, arkadaşların aramadığı yer kalmadı.”

“BAHÇEYE ÇIKAMIYORUZ, ÇOCUKLAR HASTA OLDU”

Hatice Kiraz isimli mahalle sakini de yaz gelmesine rağmen koku ve sinek yüzünden bahçede oturamadıklarını dile getirerek şöyle konuştu:

“Sitenin yöneticilerine bilgi verildi ama herhangi bir şey yapmadılar çünkü pislik onların evinin önünden akmıyor. Biz bir seneden beri çekiyoruz. Çocuklarımız hastanelik oldu. Ben hastanelik oldum. Burada belediyenin bir şeyler yapmasını istiyoruz. Biz bu pisliği çekmek zorunda değiliz. Yaz geldi, bahçelere çıkılacak ama kimse dışarı çıkamıyor. Pislik kokusundan burnum tıkalı konuşuyorum. Sinekler kapıyı açtığımızda bizden önce eve giriyor. Lütfen sesimizi duyun ve bizi bu pislikten kurtarın. Geçen hafta hastanedeydik, 3 bin TL- 4 bin TL para yatırdık. Çocuklarda ishal, kusma, ateş var, mikrop kapmışlar. Çünkü sinekler bizden önce eve giriyor. Her ne kadar her şeyi yıkasak da yemeğimize, ekmeğimizde, meyvelerimize, üzerimize konabiliyor. Biz de buradan mikrop kapıyoruz.”

“MAHALLEMİZE YEŞİL ALAN İSTİYORUZ”

Hatice Kiraz, ayrıca mahallelerinde çocukların oyun oynayabileceği bir park ve yeşil alan olmadığından da bahsederek “Burada bu kadar çocuk var ama çocuk parkı yok. Çocukların oynayabileceği yer yok. Mahallemize bir park, yeşil alan istiyoruz.” diye konuştu. 

Muhabir: Hamdi Yörür