Mahalleye Müzik Ziyafeti Verdi...

Bodrumlu genç müzisyen Engin Özçelik, sokağa çıkma yasağı nedeniyle evlerine kapanan mahalle sakinlerine müzik ziyafeti verdi.

Mahalleye Müzik Ziyafeti Verdi...

Bodrum'un Kumbahçe Mahallesi'nde bir sitede yaşayan Özçelik, sokağa çıkma yasağından dolayı evlerine kapanan komşularına moral vermek için balkonuna kurduğu müzik sistemi ile bir konser verdi. Engin Özçelik'in sosyal medya hesabından da canlı yayınladığı canlı müzik performansı, site sakinlerine keyifli dakikalar geçirdi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsü nedeni ile Türkiye’de tedbirler artırılmaya başlandı. Cuma akşamı saat 24:00'den itibaren de büyükşehirler ve Zonguldak'ta 48 saatlik sokağa çıkma yasağı başladı. Yaklaşık 62 milyon insan gibi Bodrum’da da vatandaşlar evlerine kapandı. Kumbahçeli vatandaşlar ise Cumartesi akşamı güzel bir sürpriz yaşadı. Komşuları müzisyen Engin Özçelik'in şarkılarına eşlik eden site sakinleri ve çevre halkı keyifli dakikalar yaşadı. 

Bu zor günlerde insanlara moral vermek ve keyifli zaman geçirtmek istediğini ifade eden Özçelik, şunları söyledi:

"Evde naçizane ufak tefek ekipmanlarım vardı. Hem sosyal medyadan canlı yayın yapıp, hem de çevredeki insanların duyabileceği bir şekilde bu zor günlerde insanların suratında birazcık tebbesüm yaratabilme, insanların stresini azaltmak ve evde geçirdikleri bu kötü günlerde onlara birazcık destek olmak istedim. Sosyal medyadan 30 kişiye yakın insan izledi fakat çevreden ve siteden insanlar bana eşlik etti, ufakta olsa moral buldular. Komşularımın bana destek vermesi ile bu programı devam ettirmek istiyorum. Özellikle 23 Nisan'da çocuk şarkıları söyleyerek komşularım ile birlikte evde konser vermek istiyorum" dedi.

Yaklaşık 2 saat süren konser alkışlar ile sona erdi.

 

Muhabir: Cem Şimşek