Mahinur Uslu, Vefat Etti...

Bodrum’un hayırseverlerinden 91 yaşındaki Mahinur Uslu, yaşama veda etti. Uslu'nun cenazesi, yarın (perşembe) ikindi namazının ardından toprağa verilecek.

Mahinur Uslu, Vefat Etti...

2004 yılında eşi Cemal Uslu ile birlikte Umurca Mahallesi’ndeki Mahinur Cemal Uslu Ortaokulu’nu yaptıran Bodrumlu hayırsever Mahinur Uslu, yaşlılığa bağlı rahatsızlıklar nedeniyle tedavi gördüğü Amerikan Hastanesi’nde yaşamını yitirdi. 

Mahinur Uslu'nun yeğeni Bodrumlu turizmci Galip Gür, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada halasının vefatını "Meleğim, canım halam dünyaya veda etti. 06 Ekim Perşembe günü, Bodrum Merkez Adliye Camisi’nde kılınacak. İkindi Namazı sonrasında, Gümbet Türbe mezarlığındaki ebedi istirahatgahında uğurlayacağız canım  halamızı.” ifadeleriyle duyurdu.

Mahinur Uslu, hayatı ve okul yaptırma sürecini şu sözlerle anlatmıştı;

“1931 yılında Bodrum’da dünyaya geldim. Babam Mehmet Gür, manifatura ticareti ile iştigal eden bir tüccar, annem Behice Gür ise bir ev hanımı idi. İlkokul tahsilimi 1938-1943 yılları arasında Bodrum'da yaptım. 27.01.1949 tarihinde eşim Cemal Uslu ile evlendik. Atmışlı yılların başında ticari hayata otel işletmecisi olarak katılmayı arzu ettim ve bir süre Palmiye Otel İşletme adı ile otel işlettim. 1993-1994 yıllarında eşim ile birlikte Bodrum'da bir okul inşa ettirmeye karar verdik ancak bu düşüncemizi bizden kaynaklanmayan bazı nedenlerle ertelemek zorunda kaldık. Nihayet 2004 yılında okul yapma düşüncemizi gerçekleştirebileceğimiz nitelikte bir gayrimenkulün bu amaca tahsis edilmesi üzerine 21.05.2004 tarihinde Muğla Valiliği ile imzalanan protokol uyarınca, Bodrum. Umurca mahallesi, Taşboğazı mevkiinde bulunan 294 ada, 1 parsel numaralı gayrimenkul üzerinde özlemimizi gerçekleştirme imkanı bulduk.”