Mahkeme Yine Müebbet Hapis Verdi!

Bodrum’da kaptan Faruk Denktaş’ın bıçaklanarak öldürüldüğü ve katil zanlısı Yalçın Karayel’in ömür boyu hapis cezasına çarptırıldığı dava yeniden görüldü. Mahkeme sonucu Karayel’in aldığı cezada değişiklik olmadı.

Mahkeme Yine Müebbet Hapis Verdi!

2015 yılında Bodrum merkezde yaşanan olayda 29 yaşındaki kaptan Faruk Denktaş, ilçede faaliyet gösteren bir balıkçı dükkanının işletmecisi olan, o dönem 36 yaşındaki Yalçın Karayel tarafından kalbinden bıçaklanarak öldürülmüştü. Olay yerinden kaçan Yalçın Karayel, polis tarafından yakalanıp çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Yalçın Karayel, dava sonunda temyiz yolu açık olmak üzere ömür boyu hapis cezası aldı. 

Denktaş’a tokat atıp, çantasıyla vurduğu ve olayın ardından sanığı otomobiliyle evine götürdüğü belirtilen arkadaşı S.B.’ye basit yaralanmaya sebebiyetten 4 bin 800 lira adli para cezası verildi.

2016 yılında karara bağlanan dava ile ilgili Karayel ailesinin yaptığı temyiz başvurusu sonucunda Yargıtay yerel mahkemenin kararını bozdu. Dava, Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi’nde yeniden görülmeye başlandı. İlk duruşması 21 Ocak’ta, ikincisi ise 18 Şubat’ta yapılan davanın bugünkü duruşmasında karar çıktı. 

Mahkeme heyeti, katil zanlısı Yalçın Karayel’in cezasında herhangi bir indirime gitmedi. Karayel’in kız arkadaşı S.B.’nin ceza kapsamı, basit yaralamadan silahla yaralamaya çevrildi. 

Mahkeme çıkışı Kent Haber’e konuşan Denktaş ailesinin avukatı Göray Karadut, “Karar beklediğimiz gibi. Yine müebbet hapis cezası aldı. Adalet yerini buldu. Daha önce verilen karar değişmedi” dedi.

EN BÜYÜK KORKUMUZ İNDİRİM ALMASIYDI...

Kararı öğrenen Denktaş Ailesi ise büyük sevinç yaşadı. Öldürülen Faruk Denktaş’ın kardeşi Duygu Denktaş Midilliç kararla ilgili şunları söyledi;

“Çok mutluyum. Hiçbir şekilde indirim alamadı. En büyük korkumuz indirim almasıydı. Bu arada yarın ağabeyimin doğum günü. Ona en güzel doğum günü hediyesini verdik. 5 senedir avukatımız, sevenleri yılmadı ve yine buradaydık. Adaletin yerini bulması beni çok mutlu etti” dedi.