Bodrum'da Malakoloji Sempozyumu...

7-9 Ekim 2020 tarihlerinde Bodrum Belediyesi Bodrum Deniz Müzesi ve Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi işbirliğinde Uluslararası Malakoloji Sempozyumu düzenlenecek. Sempozyuma Bodrum Ticaret Odası ve IMEAK Bodrum Deniz Ticaret Odası da destek veriyor.

Bodrum'da Malakoloji Sempozyumu...

Onursal Başkanlıklarını, Bodrum Deniz Müzesi bağışçısı ve kurucu ortağı Hasan Güleşçi ve Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Uğur Sunlu’nun yaptığı sempozyumda, Malakoloji alanında önemli katkılar sağlamış bilim insanları konuşmacı olarak katılacak. Sempozyumda araştırıcılar, denizel, karasal ve tatlısu yumuşakçalarının (Mollusca) biyolojik, ekolojik, taksonomik ve dağılım özelliklerinin yanı sıra, bunların yetiştiriciliği ve avcılığı konularında ve Arkeomalakoloji alanında orijinal çalışmalarını sunma fırsatı bulacaklar. Katılım ücretinden muaf olan sempozyumun bildiri ve sunum dili İngilizce olup, sunulan bildiriler Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi dergisinde (EgeJFAS) yayımlanacak. Sempozyumla ilgili ayrıntılı bilgiye sempozyum web sitesinden ulaşılabilir. http://www.malacologysymposium2020bodrum.org/

Sempozyum Düzenleme Kurulu adına bir açıklama yapan, Prof. Dr. Bilal Öztürk "Bildiğiniz üzere, gerek dünya ülkeleri gerekse ülkemiz Corona-19 pandemisi nedeniyle, zor bir süreç geçirmektedir. Ancak alınan pandemi tedbirleri doğrultusunda gelecekte olumlu gelişmeler beklentisiyle, Uluslararası Malakoloji Sempozyumu’nun düzenlenmesiyle ilgili herhangi bir değişiklik yapılmamıştır. Bu kapsamda, 30 Haziran 2020 tarihine kadar sempozyum katılım özetlerinizi gönderebilirsiniz. Bir değişiklik söz konusu olduğunda, sempozyum web sayfası üzerinden sizlere ayrıca duyurulacaktır. Bilgilerinizi rica ediyor, şimdiden başarılar ve sağlıklı olmanızı diliyoruz. Bodrum’da, 07-09 Ekim 2020 tarihlerinde sizleri karşılamaktan onur duyacağız” dedi.

MALAKOLOJİ NEDİR?

Malakoloji omurgasızlar zoolojisinin yumuşakçalarla ilgilenen branşıdır. Yumuşakçalar tür sayısı bakımından eklem bacaklılardan sonraki en büyük hayvan grubudur. Salyangoz, sümüklüböcek, deniz tarağı, ahtapot, kalamar ve çoğu kabuklu olan birçok hayvan bu gruba dahildir.