Malta Şahini Bodrum'a Demirledi...

Dünyanın en büyük yelkenlilerinden Türk yapımı Maltese Falcon, Bodrum’a demirledi. 

Malta Şahini Bodrum'a Demirledi...

Dünyanın en büyük yelkenlilerinden Türk yapımı Maltese Falcon, Bodrum’a demirledi. 

Dünyanın en büyük ve lüks 100 yatı arasında gösterilen ve adını ünlü klasik sinema filminden alan Maltese Falcon (Malta Şahini), bir kez daha Bodrum’a geldi. Baş rollerini Humphrey Bogart ve Mary Astor’un oynadığı 1941 yapımı Maltese Falcon (Malta Şahini) adlı ünlü sinema klasiğinden ismini alan Malta bayraklı mega yat, Bodrum Gemi Yanaşma İskelesi’ne demirledi. 

ABD'li milyoner Tom Perkins için 2006 yılında yapılan ve 2009 yılında 60 milyon sterline Yunan uyruklu iş kadını Elena Ambrosiadou'ya satılan Malta Şahini, yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çekti. 1.240 ton ağırlığında, 88 metre uzunluğunda ve 12,6 metre genişliğindeki yat, ihtişamıyla büyüledi. 

Elektronik ortamda dokunmatik olarak yönetilen yelken sistemine sahip yatta toplam 15 yelken bulunuyor. Yat, gece ışıklandırmasıyla da dikkat çekiyor. 

1 HAFTALIK TATİL İÇİN SERVET ÖDEMEK GEREKİYOR

Tuzla'daki Yıldız Tersanesi'nde 200 işçinin çalışmasıyla 3 yılda inşa edilen, 2006'da Çırağan Sarayı'nda düzenlenen resepsiyonla sahibine teslim edilen dünyanın özel mülkiyetteki en büyük yelkenlisi Maltese Falcon'da bir haftalık tatil bedelinin mevsimine göre 350 bin ila 400 bin avro arasında değiştiği belirtiliyor. İçerisinde kimlerin olduğu hakkında bilgi edinilemeyen yatın, içerisinde kimlerin olduğu ve Bodrum’dan ne zaman ayrılacağı ise bilinmiyor.