Market, Pazar ve Fırınlarda Düzenleme

Bodrum’da pazaryerlerinin kapanış saati 17.00’a çekilirken, fırınların 65 yaş üstü vatandaşlar için kurye hizmeti başlattığı belirtildi. Marketlerin çalışma düzen ve saatlerine de düzenleme yapıldı.

Market, Pazar ve Fırınlarda Düzenleme

Bodrum Belediyesi’nden yapılan açıklamada “Bodrum ilçe sınırları içerisinde halkımızın temel gıda ihtiyaçlarını karşılayabileceği bütün sebze ve meyve pazarlarının kapanış saati 17.00 olarak güncellenmiştir” denildi. 

Öte yandan Bodrum Fırıncılar Odası üyesi birçok fırın, 65 yaş üstü vatandaşlar için kurye hizmeti başlattı. “Ekmeğiniz evinize geliyor!” sloganıyla başlatılan kampanya ile ilgili Bodrum Belediyesi web sitesinde yarımada genelinde bu hizmeti veren fırınların bölgeleri ve ileştişim numaraları yayınladı. Kurye hizmeti veren fırınların bilgilerine aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz;

https://bodrum.bel.tr/haber/ekmeginiz-evinize-geliyor-2020-03-24.html?fbclid=IwAR3rvhM1ydKcSPouomHbnvGYW78wVRTsbWctOTVhNHqNUirhRc8GMqe0ZOI

MARKETLERDE SON DURUM

Koronavirüsü önlemleri kapsamında alınan önlemlere bir yenisi de market çalışma düzen ve saatlerine kısıtlama ile getirildi. İçişleri Bakanlığı, valiliklere yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında marketlerin çalışma saatlerine, marketlerde alışveriş yapan müşteri sayısına, şehir içi ve şehirler arası çalışan toplu taşıma araçlarına yönelik ek genelge gönderdi. 

Genelgeye göre, il ve ilçelerde tüm marketler 09.00-21.00 saatleri arasında hizmet verecek. Market içindeki en fazla müşteri sayısı, depolar ve idari bürolar hariç olmak üzere müşteriye doğrudan hizmet sunulan toplam alanın onda biri kadar olacak. Yani 100 m2 alanı olan bir marketin içerisinde en fazla 10 müşteri bulunabilecek.

İçeride belirlenen sayıda müşteri bulunması için gerekli tedbirler alınacak. Market içinde belirlenen sayıda müşteri var ise içeriden müşteri çıkmadan başka müşteri içeriye alınmayacak. Marketler aynı zamanda içeriye girmek için bekleyen müşterilerin en az bir metre mesafe ile beklemeleri gerektiğini sürekli hatırlatacak, market girişinde görülecek şekilde bu hususu belirten afiş asılacak.