Marmaris Belediyesi'nde Toplu İş Sözleşmesi

Marmaris Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası Muğla Şube Başkanlığı arasında 3 yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Marmaris Belediyesi'nde Toplu İş Sözleşmesi

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Marmaris Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı.

Belediye binasında düzenlenen protokol ile 109 kadrolu işçiyi kapsayan 3 yıllık sözleşme Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ve Belediye-İş Sendikası Muğla Şube Başkan Yardımcısı Atilla Türkmen tarafından imzalandı.

Sözleşme ile çalışanların maaşların da ilk 6 ay yüzde 6, ikinci 6 ayda yüzde 6 olmak üzere yıllık yüzde 12'ye varan zam belirlendi. Başkan Oktay, salgın döneminde dahi önceliklerinin emekçilerin alın teri olduğunu belirterek, "Yönetim olarak her zaman emekçilerimizin alın terinin karşılığını eksiksiz vermenin düşüncesi içinde olduk. Şimdi de toplu iş sözleşmesiyle sendikal haklarını veriyoruz. Bizler Marmaris Belediyesi olarak büyük bir aileyiz, bir bütünüz. Mutluluk ve huzur aileden başlar. Bu birlikteliğin ve bütünlüğün bozulmaması, bu mücadelenin bitmesini istemiyoruz. Hep birlikte Marmaris için çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz" dedi.

Belediye-İş Sendikası temsilcileri de Marmaris Belediyesinin işçilerin haklarını verme konusunda büyük fedakarlık gösterdiğini bildirdi.

 

Muhabir: Sabri Kesen