Marmaris'te 5,4 Büyüklüğü'nde Deprem

Saat 20:43'te Marmaris'te 5,4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Bölgeden gelen ilk bilgilere göre deprem herhangi bir hasara, can ya da mal kaybına neden olmadı. AFAD ise depremin büyüklüğünü 5,2 olarak duyurdu.

Marmaris'te 5,4 Büyüklüğü'nde Deprem

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü'nün ilkönce 5,6 olarak açıklayıp daha sonra 5,4 olarak revize ettiği, AFAD'ın ise 5,2 büyüklüğünde olduğunu açıkladığı bir deprem meydana geldi. Depremin merkez üssünün Marmaris'e bağlı Osmaniye Mahallesi olduğu açıklandı. Kandilli verilerine göre deprem yerin 67 kilometre derinliğinde meydana geldi. 

Marmaris, Datça ve Muğla Kent merkezinde çok şiddetli olarak hissedilen depremi, Bodrum'un da neredeyse tüm mahallelerinde birçok vatandaşlar hissetti. Deprem Bodrum'da herhangi bir paniğe neden olmadı. 

Bölgeden gelen bilgiler depremin herhangi bir hasara yol açmadığını gösterdi. Depremle ilgili İlk açıklamayı yapan isim olan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, ilçede kendilerine yansıyan bir olumsuzluğun yaşanmadığını açıkladı.

Muğla Valisi Orhan Tavlı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün de ayrı ayrı yaptıkları açıklamalarda, bölgeden kendilerine yansıyan bir olumsuzluğun olmadığını vurguladılar. Vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulunan Vali Tavlı, "Ekiplerimiz şu anda sahada alan taraması yapıyor. Bölgemizde şu ana kadar bize ulaşan bir olumsuzluk yok." diye konuştu. 

BAŞKAN GÜRÜN'DEN YAZILI AÇIKLAMA...

Merkez üssü Muğla’nın Marmaris ilçesi olan deprem sonrasında Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün yazılı bir basın açıklaması yayımladı. Gürün "Deprem sonrasında belediye ekiplerimize gelen her hangi bir olumsuzluk yok. Can ve mal kaybının olmayışı sevindirici" dedi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı; "Merkez üssü Marmaris ilçemiz olan 5.2 büyüklüğündeki deprem ilçelerimizde ve çevre illerde hissedildi. Deprem sonrasında belediye ekiplerimize gelen her hangi bir olumsuzluk yok. Çok şükür bölgede herhangi bir olumsuzluk yok. Can ve mal kaybının olmayışı sevindirici. 5.2 bizim bölgemizin ve Türkiye’mizin ölçülerine baktığımızda yıkıcı olma ihtimali düşük. Bölgedeki muhtarlarımızla temasa geçtik. Kendileriyle görüştük. Muhtarlarımızda her hangi bir sıkıntının olmadığını belirttiler” dedi.