Marmaris Yangını Kontrol Altına Alındı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangına 7 helikopter, 5 uçak ile havadan ve karadan müdahale edildi. Bölgede bulunan uygulama oteline de sıçrayan yangın kontrol altına alındı.

Marmaris Yangını Kontrol Altına Alındı

Saat 16.00 sıralarında İçmeler’de kızılçam ağaçlarıyla kaplı ormanda yangın çıktı. Bölgeden yükselen dumanı görenler, 112 Acil Çağrı Merkezi'ne ihbarda bulundu. Yangına havadan ve karadan müdahale edildi.  Yangında alevlerin evlere yaklaşması paniğe neden oldu. Tedbir amacıyla helikopter ve uçaklar, evlerin üzerine su atarak önlem aldı. Sahil Güvenlik ekipleri, söndürme helikopter ve uçakların su aldığı İçmeler'deki bölgeyi deniz trafiğine kapattı.

OTELE VE VİLLAYA SIÇRADI

Yangın bölgedeki Turizm Uygulama Oteli ve bir villaya sıçradı. O anları kaydeden bir kadının "Otelimiz yanıyor" diyerek hüngür hüngür ağladığı anlara ilişkin görüntüler sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Görüntülerde vatandaşların büyük panik yaptığı ve arkadan çocukların ağlama sesleri duyuldu. Bir vatandaşın ise panik halinde olan kişileri "Sakin, sakin" diyerek uyardığı duyuluyor.

Yangının kırılan ağaç dalının elektrik nakil hattına temas etmesiyle çıktığı üzerinde duruluyor. Öte yandan söndürme çalışmalarına destek verirken yaralanan 2 kişi ise hastaneye kaldırıldı.

VALİ TAVLI: ALEVLER KONTROL ALTINDA

Muğla Valisi Orhan Tavlı, saat 17.30 itibariyle alevlerin kontrol atına alındığını ve soğutma çalışmalarının başladığını söyledi.