MARMARİS'TE TURİZM TOPLANTISI

Marmaris Kaymakamı Serdar Polat, kamuya açık yerleri izlemede kullanılan kameralı...

MARMARİS'TE TURİZM TOPLANTISI
Marmaris Kaymakamı Serdar Polat, kamuya açık yerleri izlemede kullanılan kameralı güvenlik sisteminin (MOBESE) ikinci aşamasının tamamlanamadığını belirterek, ''Sistemin tam olarak hizmete girebilmesi için 1-1.5 milyon TL gerekiyor'' dedi.

Turizm sezonu öncesi ikincisi düzenlenen ve Marmaris Kaymakamı Serdar Polat'ın yanı sıra belediye başkanlarıyla sektör temsilcilerinin katıldığı İlçe Turizm Koordinasyon Toplantısı'nda turizmin sorunları, alınması gereken önlemler tartışıldı.

Toplantıda, Marmaris'in yılda 1 milyondan fazla turist ağırlayarak ülke ekonomisine büyük katkılar sağladığını hatırlatan Kaymakam Polat, turizmin en önemli unsurlarından birisi olan güvenliğin önemine dikkati çekerek, ilçedeki MOBESE sisteminin ikinci aşamasının tamamlanamadığını bildirdi.

Polat, ''Sistemin ikinci aşamasının tamamlanması için 1 ile 1.5 milyon TL arasında bir para gerekiyor. Kamera direkleri ve kameralar daha önce takılmıştı, görüntülerin bir merkezde toplanmasını sağlayacak entegrasyon için yeni bir çalışma gerekiyor. u konuda epey mesafe aldık. İş adamı Halit Narin, Emniyette kuracağımız izleme odasını kurmayı taahhüt etti. Bu da yaklaşık 700 bin TL tutuyor. Emniyet Genel Müdürlüğü'nden gelecek bir ödeneğimiz vardı, bunu almak için uğraşıyoruz. İhaleye ilişkin hazırlıkları tamamlamaya çalışıyoruz.''

Sistemin ilk aşaması için Türkiye Tekstil Vakfı'nca 1.5 milyon dolar bağış aktarılmış ve ilçe genelinde 62 direkte 24'ü hareketli ve 93'ü sabit olmak üzere 117 kamera kayıt yapmaya başlamıştı.