Maviden Turkuaza Sergisi Açıldı

Ressam Tayfun Önel’in “Maviden Turkuaza” isimli resim sergisi, sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Maviden Turkuaza Sergisi Açıldı

Uzun yıllar, ticaret hayatı ve resim tutkusunu birlikte sürdüren Tayfun Önel, 2012 yılından 2021 yılı başına kadar Bodrum'da yaşadı. O tarihten itibaren Ayvalık Cunda’ya yerleşen sanatçı, deniz, doğa resimlerine devam etti.

Mavi ve turkuaz renklerini resimlerinde ön plana çıkaran Önel, doğa, deniz, hayat konseptlerini canlı, kirletilmemiş ve bir ölçüde vahşi renklerle tuvallere yansıtıyor. Bodrumart üyesi de olan Tayfun Önel’in eserleri yurt içi ve yurt dışı birçok özel koleksiyonlarda yer alıyor.

Sanatçı, Bodrum ve Cunda Adası'nı çizdiği “Maviden Turkuaza” isimli resim sergisini uzun yıllar yaşadığı Bodrum’da açtı. Milta Marina Osmanlı Tersanesi Kaymakamlık Sanat Galerisi'nde açılan sergide Kent Haber’e konuşan Önel, çalışmaları hakkında şu bilgileri aktardı:

“Ben, deniz ve mavi aşığıyım. Mavinin tonlar, turkuazlar, lacivertler, koyu renkler ve beyazlar. Bunlar bana çok şey ifade ediyor. Uzun yıllar Bodrum’da oturdum. Sonra Cunda’ya taşındım. Serginin ismi de oradan geliyor. Mavi Bodrum’un çağrıştırması, turkuaz da Cunda’nın rengi. Buradaki 30 çalışmamı 5 ayda yaptım. Çalışmalarımı, Cunda’daki kendi atölyemde yapıyorum.  Eserlerimde tuval üzerine akrilik boya yapıyorum. Serbest teknik kullanıyorum ve renkleri birbirine karıştırmamaya çalışıyorum.”

Sergi, 20 Eylül tarihine kadar gezilebilir.