MEGAFONLA UYARI

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri orman yangını riski taşıyan bölgelerde vatandaşları...

 MEGAFONLA UYARI

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri orman yangını riski taşıyan bölgelerde vatandaşları megafonla uyararak, orman yangınları konusunda duyarlı olmaya davet ediyor.

Muğla'da son günlerde yaşanan orman yangınları sonrasında Muğla Valiliği bünyesindeki ''Orman Yangınları ile Mücadele Komisyonu'' nun aldığı karar doğrultusunda oluşturulan timler, piknik alanlarında sürekli devriye geziyorlar.

Gökova-Akyaka, Marmaris, Fethiye, Bodrum ve Datça'da orman yangını riski taşıyan piknik alanlarında piknik yapan vatandaşlar , '' Yanan sadece ormanlarımız değil, Türkiye'nin geleceğidir. Orman içinde veya dışında her hangi bir ateş gördüğünüzde hemen '177 Alo Orman Yangını' hattını arayın. Gök mavisi ile, dünya yeşili ile güzeldir. Yeşili siyaha döndürmeyelim. Orman yangınlarına neden olmamak için dumansız piknik kampanyasına katılınız. Orman yangınlarına neden olmamak için açık alanda ateş yakmayınız'' mesajlarıyla orman yangınları konusunda duyarlı olmaya davet ediliyorlar.

Muğla'da son günlerde artan orman yangınları nedeniyle ''Dumansız piknik'' kampanyası başlatan Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri Gökova'da bulunan piknik ve mesire alanlarında piknik yapan vatandaşları ''Mangal yakmayın, elinizle yaktığınız ateşi gözyaşınız söndüremez'' sözleri ile uyarıyorlar.

Görevliler, yangın riski bulunan piknik alanlarında piknik yapan vatandaşlar hakkında ise yasal işlem yapıldı. Uygulama ile ilgili memnuniyetlerini ifade eden piknikçiler ise "Vatandaşların bilinçlendirilmesi için bu tür uygulamalar büyük önem taşıyor. Ülke genelinde "dumansız piknik" kampanyasına katılım sağlanmalı" dediler.