Mehmet Ayaz’a Bodrum’dan Destek

Bodrum’da SMA hastası Ayaz Bebek için başlatılan yardım kampanyasına destek zumba etkinliği düzenlendi.

Mehmet Ayaz’a Bodrum’dan Destek

İzmir Tire’de yaşayan Halide Zeynep Sındıraç ve Ali Sındıraç çiftinin ikinci çocuğu Mehmet Ayaz şu an 3 ve SMA Tip 2 hastalığı ile mücadele ediyor. SMA tanısı 15 aylık iken konulan Mehmet Ayaz,  ilk spinraza iğnesini 17 aylık iken aldı, 6. doz spinraza ilacını 9 Mart 2022 tarihinde aldı. 

2019 Kasım ayında izinli şekilde başlatılan kampanyanın yüzde 32,44 kısmı tamamlandı. Ayaz’ın 13,5 kilo olmadan bu tedavi alması gerektiği öğrenildi. Mehmet Ayaz için başlatılan izinli kampanyaya çeşitli illerden destek geliyor. 

Bodrum’un Turgutreis mahallesinde Mehmet Ayaz’a destek etkinliği düzenlendi. Kampanya için hazırlanan afiş, zumba gösterisinin yapıldığı alana asıldı. Etkinlikte konuşan zumba eğitmeni Mediha Öktem, şu açıklamayı yaptı:

“Burada toplanmamızın sebebi, SMA hastası Mehmet Ayaz bebeğimiz için toplandık. Onun için yardım kampanyası düzenleniyor. Bu kampanyada bizim de bir katkımız, payımız olsun istiyoruz. Herkesin katkısını bekliyorum. Geldiğiniz için çok teşekkür ederim.”

D-Marin’de yapılan zumba gösterisinde toplanan bağışlar, hesap numarasına aktarıldı. Kimi Turgutreislilerin de bireysel olarak hesap numarasına bağış yaptığı öğrenildi.