SELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-02-01" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-02-01 15:34:32' and `ac`.`end_time` >= '2023-02-01 15:34:32' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=492checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-02-01" and view_hour=15 and campaign_id=492update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1661075

MEHMET DİNÇBERK'E HAPİS CEZASI!..

Eski Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk ve yakın koruması, 2013 yılında...

MEHMET DİNÇBERK'E HAPİS CEZASI!..
Eski Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk ve yakın koruması, 2013 yılında haklarında açılan bir davada, iki ayrı suçlamadan dolayı toplam 4 yıl 2'şer ay hapis cezasına çarptırıldılar.

Kent Haber'in edindiği bilgilere göre, 2009 yerel seçimlerinin hemen ardından, Turgutreis Halkla İlişkiler Biriminde çalışan Halil İbrahim Yıldız'ın evinde bazı resmi evraklar bulunduğu gerekçesiyle, Mehmet Dinçberk ve korumasının Yıldız'ın evinde izinsiz arama yaptığı ve Yıldız'ı sorguya çektiği iddiasıyla 2013 yılında koruması Osman Ziya Yazıcı ile birlikte haklarında, "Konut dokunulmazlığını bozma" ve "Hürriyeti tahdit" suçlarından dava açıldı.

2013 yılından bu yana süren dava 10. celsede sonuçlandı. 26 Şubat 2015'de görülen son celsede Müştekiler Halil İbrahim Yıldız ve eşi Meryem Yıldız ile sanıklardan eski başkan Mehmet Dinçberk ve avukatı Ersin Uslu hazır bulundu.

Mahkeme başkanının müşteki Halil İbrahim Yıldız'a yönelttiği son sözlerine ilişkin sorusuna Yıldız, önceki beyanlarını tekrar ettiğini belirterek, 11 yaşındaki kızının tanık olarak dinlenmesini ve ağır bir suç olduğundan dolayı görevsizlik kararı verilerek dosyanın ağır ceza mahkemesine devredilmesini talep etti.

Sanık olarak yargılanan Mehmet Dinçberk ise mahkeme başkanının sorusuna, "Suçlamaları kabul etmiyorum beraatimi talep ediyorum" dedi.

Mahkeme sonucunda ise sanıklar Turgutreis belediye eski başkanı Mehmet Dinçberk ve koruması Osman Ziya Yazıcı'nın "Hürriyeti Tahdit" suçundan 3 yıl 4'er ay hapis cezası ile cezalandırılmalarına, yine her iki sanığın "Konut dokunulmazlığını bozma" suçundan ise 10'ar ay hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verdi.

Mahkeme karar metninde sanıkların sabıkasız oluşu, kişilik özellikleri ve mahkemedeki tutum ve davranışlarını da gözönünde bulundurarak "Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılmasına" karar verdi. Yargıtayda Temyiz yolu açık olarak verilen karar gereğince Mehmet Dinçberk ve Osman Ziya Yazıcı, cezaevine girmeyerek 5 yıl boyunca denetim süresine tabi olacaklar.