Mekanlar 4'er 4'er Kapatılıyor!

Bodrum’da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine ve kurallara uymadığı tespit edilen 4 mekan daha kapatıldı.

Mekanlar 4'er 4'er Kapatılıyor!

Bodrum Kaymakamlığı koordinesinde, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Bodrum Belediyesi ekipleri, Kovid-19 tedbirleri kapsamında ilçede denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamında sosyal mesafe uymayan ve ruhsata aykırı faaliyet gösteren işletmelere cezai işlem uygulanıyor. İşletmelerden bazıları süresiz, bazıları ise 4 günlüğüne geçici olarak kapatılıyor. 

İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kararı gereğince bugün 4 işletmenin daha faaliyeti durduruldu. İşletmelerden Neyzen Tevfik Caddesi’ndeki Dutt isimli mekanla, Tekilacılar Sokağı’ndaki Beyoğlu ve Deep Sea isimli 3 mekanın faaliyetleri süresiz durdurularak, işletmeler mühürlendi. Neyzen Tevfik Caddesi’ndeki Pi’ano isimli işletmenin faaliyeti ise 4 günlüğüne durduruldu. 

Zabıta ekipleri mühürleme yaptığı sırada polis ekipleri de çevrede güvenlik önlemleri aldı. 

Öte yandan 4 günlüğüne kapatılan Pi’ano isimli mekanın işletmecisi Özcan Malkoç basın mensuplarına ilginç açıklamalarda bulundu. Şuana kadar işletmesinde yapılan denetimlerde 50 kez tutanak tutulduğunu dile getiren Malkoç, ekonomik koşullar nedeniyle her koşulda çalışmak zorunda olduğunu ifade ederek şunları söyledi;

“Ben 3 senedir burada işletmeciyim. Bu zamana kadar vergisini, eğlence vergisini, işgaliyelisini, cezalarını ödeyen bir vatandaşım. Benim dükkanım pandemiden dolayı kapanıyor, evet kabulümdür. Ben buna ne kadar itiraz etsem de hepsi dükkanıma önyargıyla gelmişlerdir. Şu ana kadar 50 tane tutanak yemişimdir. Hiçbir açıklama almadan bu evrakları imzaladım. İtiraz merciim olmadı. Burada 13 kişi çalışıyor, kiramız var. 3 ay boyunca dükkanım kapalıydı, bendeki çalışan herkes maaşını almıştır. Kredi çekmiş, ödemişimdir. Bugün icralar taahhütler vermişimdir. Taahhütlerimiz yerine getirmezsem bana hapis cezası çıkacak. Ben suç işliyorum, suçum ne? Pi’ano’yu işletmem. Bu dükkanda 3 yıldır ne bir problem, ne bir kavga, ne bir gürültü ama maalesef nedense Bodrum’da öyle bir güç var ki şaşılacak şekilde dedikleri dedik. Ben bunları hak etmediğime inanıyorum. Yol gösterilmesini istiyorum. Ben de yardımcı olayım. Bütün pandemi kurallarına uyuyoruz. Kaymakamımdan ve belediye başkanımdan tek rica ettiğim şey bize yardımcı olsunlar. Benim param yok. Burada günübirlik çalışıyoruz, çocuklar maaşlarını alıyor ve ben de evimi geçindiriyorum. Ben milyarder bir adam değilim. Benim varım yoğum bu dükkan. En iyi, en düzgün şekilde işletmeye bakıyorum.”

“330 BİN TL CEZAM VAR!..”

Müzik ruhsatı olmadığı halde müzik yaptığı için işletmesine bugüne kadar 330 bin TL para cezası kesildiğini de açıklayan Malkoç, “Ruhsatım vardı, iptal edildi. 330 bin TL ve ben bunun 40 bin TL’sini ödemişim ve taahhüt etmişim. Ben bu cezalarımı nasıl ödeyeceğim. Cezalarım neden, niçin onu da bilmiyorum ama geliyor. Encümen kararıyla geliyor. Bana yardımcı olun, ben bunu istiyorum. Benim bu dükkanı kapatma şansım yok. Şu an 4 gün kapalı. Çifte standart yapmasınlar” ifadelerini kullandı.