MELENGEÇ YENİDEN ZİRAAT ODASI BAŞKANI

Bodrum Ziraat Oadası 3’üncü Olağan Genel Kurulu bugün Bodrum Ticaret Odası Toplantı...

MELENGEÇ YENİDEN ZİRAAT ODASI BAŞKANI
Bodrum Ziraat Oadası 3’üncü Olağan Genel Kurulu bugün Bodrum Ticaret Odası Toplantı Salonunda gerçekleşti. Tek liste ile gidilen genel kurulda mevcut başkan Mehmet Melengeç’in listesi yeniden seçildi.

Mevcut kurucu başkan Mehmet Melengeç’in tek liste aday olduğu olağan genel kurula, Bodrum Belediye Başkan Vekili Taner Uslu, Ak Parti ilçe Başkanı Ömer Özmen, Ak Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Dr. Tahir Ateş, İyi Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, Ziraat Odası delegeleri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan olağan genel kurulda divan başkanlığına İsmail Atıcı, başkan vekilliğine Recep Akdeniz, katip üyeliklerine ise Ulaş Göçmen ve Sabahattin Bilginer seçildi.

Divan başkanı İsmail Atıcının gündemi okumasının ardından mevcut başkan Mehmet Melengeç kürsüye gelerek odanın 4 yıllık faaliyetlerini açıkladı. Melengeç konuşmasında “Bodrum’a Ziraat Odası kazandırmak için uzun bir çaba gösterdik ve bu 2014 yılında çözüme ulaştı. Burada birçok kurumun büyük katkıları oldu. 2014 yılında kurulan odamız tarım çalışmalarına başladı. 2015 yılında yaptığımız genel kurul sonrasında Bodrum’da tarım fuarı gerçekleştirdik. Çiftcilerimizin daha verimli daha başarılı emeğinin karşılığını almak içinde iyi tarım uygulamaları, organik tarım uygulamaları konularında çalışmalar gerçekleştirdik. Bu çalışmaları her yıl fuarlara katılaraktan daha verimli olması için çalışmalar yaptık” dedi.

Mehmet Melengeç’in konuşmasının ardından Bodrum Belediye Başkan Vekili Taner Uslu, Ak Parti Bodrum belediye başkan adayı Dr. Tahir Ateş ve İyi Parti Bodrum belediye başkan adayı Mehmet Tosun’da birer konuşma gerçekleştirdi.

Konuşmaların ardından Bodrum Ziraat Odasına katkıda bulunanlara teşekkür plaketi verildi. Olağan Genel Kurul daha sonra delegelerin oy kullanması için İlçe Seçim Kurulu tarafından kurulan sandıkta oy kullandı.

Oy kullanma işlemi 17.00’a kadar devam ederken, toplam 30 üye oy kullandı. Mehmet Melengeç başkanlığında olağan genel kurula sunulan listede asil adaylar ise şu isimlerden oluştu;

Recep Akdeniz, Ali İhsan Tepe, Mehmet Erzurumlu, Halil Kocaköse, Günay Baltutan, Hasan Abay, Altan Zağlı, Alim Şiray, Mustafa Akdaş, İbrahim Acaröz, Altan Ertürk, Emre Sönmez, Mustafa Tulup, Hasan Girgin, Hüseyin Mandalinci, Günay Şanlı, Ahmet İnceoğlu, Günay Günay, Özgür Özaltın, Mümtaz Ünlü.