SELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-02-01" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-02-01 16:00:00' and `ac`.`end_time` >= '2023-02-01 16:00:00' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=329checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-02-01" and view_hour=16 and campaign_id=329update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1661078

Meme Kanseri Gençlere Kadar İndi!

Radyoloji Uzmanı Prof. Dr. Selma Tükel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel olarak meme sağlığını anlattı. Prof. Dr. Tükel, son yıllarda genç kızlarda bile meme kanserinin görülmeye başladığını ifade etti.

Meme Kanseri Gençlere Kadar İndi!

Oasis Alışveriş Eğlence ve Kültür Merkezi’nde Mart Ayı Sohberleri gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda Bodrum’da Radyoloji Uzmanı Prof. Dr. Selma Tükel, “Farkında olmak güvende olmaktır; meme sağlığı hakkında bilmek istedikleriniz” konulu bir seminer verdi. 

Oasis Küçük Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen seminerde Kent Haber’e konuşan Prof. Dr. Selma Tükel, şunları dile getirdi:

“Bugün meme sağlığının önemini konuşuyoruz. Toplumumuzun yüzde 50’si kadın. O nedenle hayatlarını tehdit eden bu hastalıktan darbe almadan kurtulmanın yollarını anlatıyoruz. Meme kanserinde yapılacak şey belli zaten. 20-40 yaşları arasında kendini muayene ve 2 yılda 1 olmak kaydıyla doktor muayenesi. Ultrasonla meme yapısını tanımaları önemli çünkü artık genç kızlarımızda bile meme kanseri görülmeye başladı. Onların da farkında olarak büyümeleri gerekiyor. 40 yaşın üzerinde de yıllık mamografiler, gerekli ultrason ve klinik muayene ile beraber kadınlarımızın yıllık kontrolleri onları ayakta tutacak diye düşünüyoruz.” 

Son yıllarda kanser vakalarının neden arttığından söz eden Prof. Dr. Tükel, şöyle dedi:

“Zaten tüm Dünya’da kanser oranları artmaya başladı. Bu sadece meme ile ilgili değil. Hemen hemen tüm kanserler yıldan yıla artıyor. Dünya Sağlık Örgütü’nün istatistikleri bunu gösteriyor. Fakat gençlerde en belirgin artış meme kanserlerinde görülüyor. Yaşam koşulları, stres faktörünün artmış olması, kanserojen maddeler riski arttırıyor.”