MEME KANSERİNE DANSLA DİKKAT ÇEKTİLER

1-31 Ekim Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı kapsamında Türkiye ve Dünya’da çeşitli...

MEME KANSERİNE DANSLA DİKKAT ÇEKTİLER
1-31 Ekim Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı kapsamında Türkiye ve Dünya’da çeşitli etkinlikler gerçekleştiriliyor. Bodrum’da zumba eğitimi alan bir grup kadın da zumba dersine pembe renk kıyafetlerle gelerek meme kanserine dikkat çekti.

Dünya’da en çok görülen kanser türlerinden biri olan meme kanserine dikkat çekmek isteyen Bodrum Dans Kulübü Zumba Grubu üyeleri, meme kanserinin simgesi haline gelen pembe renk spor elbiseleri giyerek zumba dersine geldi.

Farkındalık etkinliği hakkında Kent Haber’e konuşan Zumba eğitmeni Fulya Özkan, şunları dile getirdi:

“Bugün meme kanserine dikkat çekmek için pembe giyerek dans ettik. Bu fikir de şöyle çıktı; aslında ilk başta renk partisi yapmayı düşündük. Fakat içinde bulunduğumuz ayın Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı olması dolayısıyla böyle bir karar aldık. Çünkü pek çok yerde bu ay kapsamında çeşitli etkinlikler yapılıyor. Biz de bu harekete dahil olmak istedik."

Önümüzdeki günlerde engelli bireyler ve sokak hayvanları için de çeşitli aktiviteler gerçekleştireceklerinin bilgisini veren Özkan açıklamasını şöyle tamamladı:

“3 Aralık’ta engelli bireylerle birlikte zumba yapacağız. Öncesinde onlarla beraber stüdyoda çalışıp bir kareografi çıkaracağız. 3 Aralık’ta da bunu sergileyeceğiz. Bir de sokak hayvanları için bir fikrimiz var. Orada da sokakta bir dans etkinliği düzenleyeceğiz. Herkes katılabilecek fakat her gelenden bir miktar mama talebimiz var. Önümüzdeki etkinlikler bunlar” dedi.