Menteşe'de Beton Dökmek İzne Tabi!

Muğla'nın genelinde önemli bir sorun olan kaçak yapılaşmayla ilgili Menteşe Belediyesi örnek bir karar aldı. 23 Kasım tarihinde Vali Orhan Tavlı Başkanlığında toplanan İl Güvenlik, Asayiş ve Kaçak Yapılarla Mücadele Toplantısı'nda alınan kararları hayata geçiren ilk belediye Menteşe belediyesi oldu.

Menteşe'de Beton Dökmek İzne Tabi!

Menteşe ilçesinde kaçak yapıyla mücadele kapsamında beton dökmenin izne tabi olacağı bildirildi. Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Menteşe Belediye Meclisi’nin oy birliği ile aldığı karar doğrultusunda, kaçak yapıyla mücadelede yeni bir döneme girildi. Alınan karar doğrultusunda yapı ruhsatı veya yapı tadilat ruhsatı olmayan yapılarda, İmar ve Yapı Kontrol Müdürlüğünden izin alınmadan hazır beton sevki ve dökümü yapmak izne tabi olacak. 

Yönetmeliğe uymayan santrallere cezai işlem uygulanacak.

Kasım ayı sonlarında Vali Orhan Tavlı Başkanlığında yapılan İl Güvenlik, Asayiş ve Kaçak Yapılarla Mücadele Toplantısında kaçak yapılarla mücadelenin etkin şekilde yapılması için, ruhsatsız yapılara beton santrallerinden sevkiyat yapılmasının önlenmesi yönünde denetimlerin sıklaştırılması ve uymayanlara para cezası verilmesi kararı alınmıştı.