Meral’in Fotoğraf Sergisi Açıldı

Foto muhabiri Mehmet Can Meral’in son 10 yıldaki yangınlarda çektiği fotoğraflardan oluşan sergisi, Dibeklihan’da açıldı. Serginin açılışı mekandaki 3 sergi ile birlikte yapıldı.

Meral’in Fotoğraf Sergisi Açıldı

Bodrum’da uzun yıllar gazetecilik yapan, 2019 yılından bu yana da Bodrum Belediyesi’nde foto muhabirliği görevini yürüten Mehmet Can Meral, son 10 yılda yangınlarda çektiği fotoğraflardan oluşan sergisi Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü Orhan Kemal Meydanı’nda açıldı. 

Meral’in, alevlere karşı canla başla verilen mücadeleyi ölümsüzleştirdiği fotoğraflar, sergiyi gezenlerin beğenisi kazandı. 

Açılışta Kent Haber’e konuşan Mehmet Can Meral, şu bilgileri aktardı:

“Sergide, son 10 yılda Bodrum’un farklı bölgelerinde çıkan yangınlar ve yangın sonrası çekilen fotoğraflar bulunuyor. Aslında acı bir durum. Bizim o anda gördüklerimizi, başka insanlar da görsün ve daha dikkatli olsunlar diye böyle bir çalışma içine girdim. Amacım, yangınlara dikkat çekmek. Sergide 50 adet fotoğraf var. 2003’te mesleğime başladığımdan bu yana o kadar çok fotoğraf çektim ki bunları ayırırken de zorluk yaşadım. Her fotoğrafımın benim için farklı bir anısı var.”

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde ayrıca Yıldız Kenter Sanat Galerisi’nde, Tuba Batu’nun “TÖZ – İçimde Bir Umut” seramik sergisi, Erdinç Bakla Sanat Galerisi’nde Şebnem Tuna’nın “Selçuklu Sır-lı Kuşlar” çini sergisi, İsmail Hakkı Tonguç Sanat Galerisi’nde ise Betül Karakaya’nın “Cevheri İçinde Saklı – Düş Serisi” seramik sergisi sanatseverlerin beğenisine sunuldu. 

4 serginin açılışı, Dibeklihan’da gelenek haline gelen çan çalınarak yapıldı. Açılışa Bodrum Belediye Başkan yardımcıları Ummahan Yurt ve İlknur Ülküm Seferoğlu’nun da aralarında olduğu çok sayıda sanatsever ilgi gösterdi. 

Muhabir: Hamdi Yörür