MERTER KOLEJİ BODRUMLU GAZETECİLERİ AĞIRLADI

Bodrum Özel Merter Koleji eğitim kurumlarınca, Bodrum'da görev yapan gazetecilere...

MERTER KOLEJİ BODRUMLU GAZETECİLERİ AĞIRLADI
Bodrum Özel Merter Koleji eğitim kurumlarınca, Bodrum'da görev yapan gazetecilere bir kahvaltı daveti verildi.

Sabah saatlerinde Konacık'ta Merter Koleji kampüsünde gerçekleştirilen etkinliğe, Bodrum'da görev yapan yerel ve ulusal gazete, televizyon muhabir ve yöneticileri ile Merter Koleji yetkilileri katıldı.

Zaman zaman keyifli anların yaşandığı etkinlikte konuşan Özel Merter Anadolu Lisesi Müdürü Ömer Faruk Hoşdoğdu, 10 Ocak çalışan gazeteciler günü nedeniyle bir etkinlik düzenleyerek gazetecilerle birlikte olmak istediklerini söyledi. Davete icabet eden tüm gazetecilere teşekkür ederek konuşmasını sürdüren Hoşdoğdu, şöyle konuştu:

"Bu anlamda davetimize icabet ettiğiniz için ben Merter Eğitim Kurumları adına teşekkür ederek, hepinize hoşgeldiniz diyorum. Değişik vesilelerle sizlerle daha önce bir araya gelmiştik. Daha önceki zaman diliminde de bu gibi etkinlikler vesilesiyle görüşmüştük. O günden bugüne gerek kurumumuzda farklı birimlerin açılması yönüyle, gerek öğrenci sayımızdaki farklılıklar yönüyle değişiklikler olduğu için onlarla da alakalı sizleri bilgilendirmek istedik" dedi.

Yaptığı konuşmada Merter Eğitim kurumları ile ilgili bilgiler de veren Hoşdoğdu, sözlerine şöyle devam etti;

"İlkokul bölümünde 310, Ortaokul bölümünde 320 öğrencimizle eğitim öğretim faaliyetini sürdürüyoruz. Lisemizde 222 öğrenci toplamda ise 850 civarında öğrenci potansiyelimiz var. Bodrum'da eğitimle ilgili ne yapılsa yeridir. Bu anlamda okulumuzda buradaki bir boşluğu dolduruyor. Biz böyle düşünüyoruz. Eğitimle alakalı, sporlar alakalı, kültürle alakalı faaliyetlerimiz oluyor onları halkımızla buluşturma yönüyle, Bodrumlulara bilgi verme yönüyle de sizlerden değişik zamanlarda desteklerinizi de alıyoruz. Bu anlamda da hepinize Merter eğitim kurumları olarak tekrar teşekkür ediyorum. Ana sınıfından başlayarak lise son dahil olmak üzere 850 öğrencimizle hizmet veriyoruz. Bu sene 5. yılımız. İlk 2 yıl sadece ilköğretim vardı. 3. yılda lisemiz açıldı ve bu sene 3. yılımız. Nasip olursa Bodrum'un diğer yakalarında da Turgutreis ve Yalıkavak tarafında da gelemeyen öğrencilerimiz var orada da farklı birimlerimiz oluşsun istiyoruz" dedi.

Hoşdoğdu, son olarak gazetecilerin bölgemizde ve ülkemizde olanı biteni vatandaşlara şeffaflık içerisinde anlatmak durumunda olduğunu ifade ederek, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Bunu yaparken de çok zorluklarla karşılaşıyorsunuz. Özellikle bizim ülkemiz bu anlamda zor bir yer. Meşakkatleri olan bir yer. Gündem bolluğu olan bir ülkede yaşıyoruz. Biraz daha zorluğunuz katlanmış oluyor. Yapmış olduğunuz işlerde Allah kolaylık versin diyorum" dedi.

Özel Merter Koleji Genel Müdürü Durmuş Ali Yanteri ise, Merter Koleji kurumlarında görev yapan öğretmen ve müdürlerin fedakar çalışmalarından dolayı teşekkür ederek başladığı konuşmasında toplumsal barış ve birlikteliğin önemine dikkat çekti. Toplumlar için en önemli üç düşmanın cehalet, fakirlik ve tefrika olduğunu ifade eden Yanteri konuşmasına şöyle devam etti;

"Bodrum'da sağ olsunlar büyüklerimiz bize güzel mekanlar vermişler. Bunu en güzel şekilde değerlendirmeye çalışan bir kadromuz var. O kadro dediğimiz insan faktörü. İnsan faktörünün de özelliği çalışkanlığı ve örnek olması. Ben 4.5 aydır izlenimlerde bulunuyorum. Gerçekten de müdür arkadaşlarımız, öğretmenler arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çok güzel bir özveride bulunuyorlar".

Dünyada gelişmenin birleşmeyle olacağını, dün savaşan Avrupa’nın bugün AB çatısı altında birleştiğini ve dev ülkelerin bile birbirleri ile anlaşmak zorunda kaldıklarını ifade eden Yanteri “ama bizi birbirimize düşürmeye çalışıyorlar. Birlik ve beraberliğimizde iletişimin de rolü, yani sizlerin rolü çok önemli” dedi.

Öte yandan etkinliğe katılan Bodrumlu gazeteciler de kendilerini ve görev yaptıkları kurumları hakkında bilgiler verdiler. Davete katılanlar arasında Kent Medya Grubu Yönetim Kurulu Dr. Oğuz Poyraz'da vardı. Poyraz, Merter Kolejine teşekkür ederek başladığı konuşmasında, şu ifadeleri kullandı:

"En büyük emek bütün çalışan gazeteci arkadaşlarımızın. Bizde fiili olarak gazetecilik noktasında emek sarf ediyoruz ama asıl emeği burada sahada olan ve gecesini gündüzüne katıp toplumu bilgilendirmeye çalışan emekçi arkadaşlarımın gazeteciler gününü bende kutluyorum" dedi.

Düzenlenen etkinliğin ardından gazeteciler ve okul yöneticileri okul önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Kent Haber muhabiri Ali Ballı'nın tüm gazetecilerin fotoğraf makinalarını alarak onlar için fotoğraf çekmesi ise ilginç bir görüntü oluşturdu. Merter Koleji yöneticileri gazetecilere üzerinde Merter Koleji logosu bulunan saat ve seramik tablo hediye ettiler.