MERTER KOLEJİNDE VELİ İLETİŞİM TOPLANTILARI

Bodrum Özel Merter Koleji Lisesi yönetici ve öğretmenleriyle, öğrenci velisi anneler...

MERTER KOLEJİNDE VELİ İLETİŞİM TOPLANTILARI
Bodrum Özel Merter Koleji Lisesi yönetici ve öğretmenleriyle, öğrenci velisi anneler kahvaltılı toplantılarda bir araya geliyorlar.

Okul aile birliği tarafından düzenlenen ve 2 gündür devam eden kahvaltılı toplantılarda öğrenci velileri ile okul yönetimi çocukların eğitim-öğretim konularında karşılıklı görüş alış verişinde bulundular. Anneler öğretmenlere çocukları hakkında bilgiler verirken, öğretmenler de velilerin çocuklarıyla devamlı iletişim halinde olmaları gerektiğinin altını çizdiler.

Düzenlenen toplantılar hakkında Kent Haber’e bilgiler veren Edebiyat Öğretmeni ve aynı zamanda Merter Koleji Lisesi Okul Müdürü Ömer Faruk Hoşdoğdu, devamlı olarak okul aile birliği toplantıları yaptıklarını söyledi. Toplantıların önceki gün başladığını ve bugünde devam ettiğini ifade eden Hoşdoğdu, şunları söyledi:

“Sınıf annelerini ve sınıf temsilcilerini çağırıyoruz programlarımıza. Daha önce veli toplantıları yapmıştık, velilerimizle görüştük. Sonrasında, kahvaltılarımızı yaptık, anneler kermes düzenlediler Van depremiyle ilgili. Bu etkinliği 2 gündür düzenliyoruz bugünde inşallah iki tane sınıfımızın anneleriyle hocalarımız beraber olacaklar. Bu toplantılarda velilerle ortak paylaşacağımız konular oluyor, onları görüşmüş oluyoruz. Hem de velilerimiz ilgili oldukları için geliyorlar, bizimle paylaşacakları bir şeyler varsa onları paylaşıyorlar. Haftaya başlayacağımız 3. yazılılar var, bizim için çok önemli. Onlarla ilgili nasıl bir strateji uygulayalım, nasıl ders çalışsınlar, hangi konulara eğilsinler, neler yapabileceklerine dair hem onların kanaatlerini alıyoruz, hem de bizim rehber öğretmenlerimizin ifade edecekleri şeyler oluyor. Velilerimizle paylaşmış oluyoruz. Eğitim herkesin bildiği gibi üçlü koldan ilerliyor. Velilerimizin katkısı olmadan başarı elde edilemiyor. Biz okul olarak, öğretmenler ve idare olarak bütün sistemimizle, yapımızla, eğitim anlayışımızla şuanda bütün hazırlıklarımızı tamamladık. Okulumuzun ilk yılı olmasına rağmen, geriye baktığımızda 35 saat ders saatimizin olması gerekirken şuanda biz bunu arttırılmış derslerimizle 40 saat olarak uyguluyoruz. Artık hafta içi ek derslerimiz var öğrencileri geleceğe hazırlama adına ve iyi bir meslek sahibi olmaları adına. Bu ülkeye her şeyden önemlisi Bodrum’a hayırlı birer insan olma adına, ne kadar yol, yöntem, usul varsa hepsini el birliği ile kullanmaya çalışıyoruz. Veliler de bize destek oluyorlar kendilerine çok teşekkür ediyoruz ” dedi.