Meşelik'te Koronavirüs Vakası!..

Milas’a bağlı Meşelik Mahallesi'nde, halsizlik şikayetiyle hastaneye başvurduktan sonra Kovid-19 testi pozitif çıkan bir kişi ve ailesi 14 gün süreyle evden çıkmamak üzere izole edildi. Aileyi takibe alan filyasyon ekiplerinin çalışması sürüyor.

Meşelik'te Koronavirüs Vakası!..

Bodrum’daki pozitif vakaların görülmeye başlamasının ardından Milas’a bağlı Meşelik Mahallesi’nde yaşayan kişi, İzmir iline seyahat edip evine döndükten sonra halsizlik ve baş ağrısı şikayeti üzerine Bodrum Devlet Hastanesi’ne başvurdu. Kovid-19 şüphesi üzerine test yapılan hastanın sonucu pozitif çıktı.

Milas İlçe Sağlık Müdürlüğü filyasyon ekipleri, hastanın ailesini ve temasta bulunduğu kişilere ulaşarak gerekli çalışmaları başlattı. Genel sağlık durumu iyi olan hastanın ve ailesinin, 14 gün süreyle evde izole edildiği öğrenildi.

Uzun bir süredir pozitif vakanın görülmediği Milas’taki son gelişme üzerine vatandaşlara uyarılarda bulunan uzmanlar; toplum sağlığının korunması amacıyla sosyal mesafe ve hijyen kurallarına, maske kullanımına mutlak suretle dikkat edilmesini istedi.

 

Kaynak: Haber Milas