Meydan Dans İle Şenlendi

Bodrum’da gerçekleştirilen “29 Nisan Dünya Dans Günü Kutlama Şenlikleri”nde 373 öğrenci, 32 dans gösterisi sergiledi. 

Bodrum’da gerçekleştirilen “29 Nisan Dünya Dans Günü Kutlama Şenlikleri”nde 373 öğrenci, 32 dans gösterisi sergiledi. 

Bodrum Dans Kulübü tarafından İskele Meydanı’nda düzenlenen etkinliğe yoğun bir katılım oldu. Şenlik, etkinliğe katılan dans kulüpleri, dernekler, bale okulları ve MEB okullarındaki dans gruplarının seremoni için sahneye çıkmasıyla başladı. 

Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşının okunmasının ardından bir konuşma yapan Bodrum Dans Kulübü Başkanı Fatih Özvezneci, şunları söyledi;

“2000 yılında Türkiye’de ilk kez Dünya Dans Günü’nü kutlamaya başladığımızda 8-10 dansçı ile kutlamıştık. Daha sonra 30, ardından 50 derken bu seviyelere çıktı. 11 Mayıs akşamı yine Uluslar arası Dans Festivali kutlamaları için yine bu meydanda olacağız. 29 Nisan’ı sadece Bodrum’da faaliyet gösteren kulüp, okul, dernek ve dans okullarının gösterilerine açtık. Bu akşam burada izleyeceğiniz gösteriler Bodrum’da eğitim gören çocuklardan oluşuyor.”

Özvezneci, İngiltere’de yapılan “International Star Power Talent” yarışmasında pek çok ödül kazanan Bodrum Dans Kulübü dansçılarını sahneye çağırarak teşekkür etti. 

Şenlikte sunulan modern dans, bale, hip hop ve halk oyunları gösterileri büyük beğeni kazandı. Öğrencilerin performansı yoğun alkış aldı.