Mezunların İlk Sergisi...

2009 yılından mezun vermeye başlayan Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü mezunları, Bodrum’da bir sergi açtı. 

Mezunların İlk Sergisi...

2009 yılından mezun vermeye başlayan Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü mezunları, Bodrum’da bir sergi açtı. 

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nden 10 yıl içerisinde mezun olan öğrencilerin çalışmaları, Trafo- Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen sergi ile sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Türkiye’nin farklı şehirlerinde ve farklı ülkelerde yaşamını sürdüren mezunların çalışmaları, sanatseverlerin beğenisini topladı. 

Serginin düzenlemesini yapan Heykel Bölüm Başkanı Doç. Dr. Esra Sağlık, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Bugün biraz daha farklı ve anlamlı bir buluşma için bir araya geldik. Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Mezun Öğrenciler Sergisi’nin ilkini gerçekleştiriyoruz. Burada farklı şehirlerden, hatta yurtdışından gelen arkadaşlarımızın çalışmalarını burada görüyorsunuz. Bu serginin ilkini gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. Çünkü dostlarımızla bir araya geldik gibi hissediyoruz ve bunun devamını yapmayı diliyoruz. Sergi 8 Ekim tarihine kadar tüm sanatseverlere açık.”

Heykel Bölümünün ilk mezunlarını 2009 yılında verdiğini hatırlatan Doç. Dr. Esra Sağlık, “Heykel Bölümü 2005 yılında eğitim öğretime başladı. 2009 yılında ilk mezunlarımızı verdik. Yani 10 yıldır mezun veriyoruz. Bu sergi gelenekselleşecek ve gittikçe zenginleşecek bir proje haline gelecek diye düşünüyorum. Burada 27 tane arkadaşımızın 34 tane eseri var. İsviçre’den, Viyana’dan arkadaşlarımız eserlerini gönderdi. İstanbul, Kocaeli, İzmir gibi farklı farklı şehirlerden bir araya geldik. Bazı arkadaşlarımızı kendileri gelemeseler de işlerini gönderdiler” diye konuştu. 

2013 yılı mezunu Ebru Uğur, 6 yıl sonra böyle bir organizasyonda yer almanın kendisini çok mutlu ettiğini dile getirerek, “Açıkçası yuvama dönmüş gibi hissediyorum. Çünkü bütün temelimi burada aldım. Şimdi İzmir 9 Eylül Üniversitesi’ndeyim. Eğitim hayatıma devam ediyorum. Sergiye katıldığım çalışmayı da 2011 yılında yapmıştım” şeklinde konuştu. 

Sergi, 8 Ekim tarihine kadar ziyaretçilere açık olacak.