MHP BİTEZ AÇILDI

Bitez' de MHP seçim bürosu açıldı. Açılışa MHP İlçe Başkanı Asım Başaran, MHP Muğla...

MHP BİTEZ AÇILDI
Bitez' de MHP seçim bürosu açıldı. Açılışa MHP İlçe Başkanı Asım Başaran, MHP Muğla Milletvekili adayı Dr. Nejat Sönmez, Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, Gündoğan Belediye Başkanı İbrahim Bilgi, Bitez Belediye Başkanı Remzi Güngör ve sanatçı Erkin Koray'ın yanı sıra 500 e yakın vatandaş katıldı.
Açılış töreninde ilk sözü alan Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, Türkiye'nin içinde bulunduğu durumun çok kötü olduğunu belirterek; "Bu duruma en kısa zamanda sizlerin sayesinde bir dur diyeceğiz" dedi.
Bitez MHP seçim bürosuna açılışına Türk rock müziğinin efsanevi sanatçısı Erkin Koray da katıldı. Konuşma yapması için mikrofon uzatılan sanatçı; " Ben sıradan bir vatandaşım. Yoldan geçerken kalabalık gördüm belki yiyecek bir şeyler vardır diye içeri daldım" diyerek espri yaptı. Bu sene oyunu MHP'ye vereceğini hiç çekinmeden söyleyen sanatçı," Ben geçen seçimde oyumu CHP'ye verdim. Ama bu sene oyum MHP'nin. Bazı vatandaşlar bunu saklarlar, ama ben Allah'ın bildiğini kuldan niye saklayım ki!" dedi. "
Muğla Milletvekili adayı Dr. Nejat Sönmez'de her Türk vatandaşının ülkesi için bir şeyler yapması gerektiğini, bir doktor olarak bu yüzden milletvekili adayı olduğunu söyledi. AKP iktidarının ekonomiden, tarıma, sağlıktan turizme kadar ülkeyi iyi yönetemediğini söyleyen Sönmez, terör belasını AKP'nin hortlattığını, yaşanan tüm sıkıntıların MHP iktidarıyla giderileceğini söyledi.
Son konuşmayı yapan MHP Bodrum İlçe Başkanı Asım Başaran ülkede şu anda 3 önemli sorununun olduğunu belirtti. Başaran," Bunlardan biri terör. AKP iktidarı MHP için şehitler üzerinden siyaset yapıyorlar diyor. Camilere siyaseti taşıyan sizsiniz. Şimdi ise camilere bile giremiyorsunuz" dedi. İkinci meselenin ise Cumhurbaşkanı seçimi olduğunu belirten Başaran "Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde Türkiye kilitlendi, piyasalar kilitlendi. Diğer önemli sorunun ise Türkiye'nin en önemli yerlerinin yabancılara satılması olduğunu belirten Başaran; " Bize dedelerimizden miras kalan bu toprakları kimseye sattırmayız diyerek Türkiye Cumhuriyet'inin bölünmez bir vatan olduğunu altını çizerek vurguladı.
Konuşmalardan sonra MHP ilçe başkanı Asım Başaran, ünlü sanatçı Erkin Koray, Konacık Belediye başkanı Mehmet Tosun, Gündoğan belediye başkanı İbrahim Bilgi, MHP Muğla Milletvekili adayı Dr. Nejat Sönmez ve Bitez Belediye Başkanı Remzi Güngör hep birlikte kurdela keserek seçim bürosunun açılışını yaptılar.