İlçe Başkanı Kul'dan Ülkücülere Çağrı

Kent TV ekranlarında canlı olarak yayınlanan Açık Görüş programına konuk olan MHP Bodrum İlçe Başkanı Bahattin Kul; ülkücülere, yeniden yuvaya dönme çağrısında bulundu.

İlçe Başkanı Kul'dan Ülkücülere Çağrı

Açık Görüş'te Gazeteci-Yazar Ayhan Ongun’un sorularını yanıtlayan MHP Bodrum İlçe Başkanı Bahattin Kul, Cumhur İttifakı içerisinde yer alan MHP'nin iktidar partisi AK Parti’nin koşulsuz destekçisi olduğu iddialarının doğru olmadığını belirten Kul, "Ülkemizin içinde bulunduğu pandemi ve deprem sürecinde olumsuzluklar üzerinden siyaset yapmak doğru değildir. Kuşkusuz ekonomik sıkıntılar vardır ama tüm bunlar aşılmayacak sorunlar değildir. Sağlık sistemimiz önemli bir sınav vermiştir ama daha da önemlisi Türk halkı dayanışma konusunda ne kadar güçlü bir millet olduğunu bir kez daha göstermiştir" dedi.

Kul, MHP'nin başlattığı ve uzun tartışmalara neden olan "Askıda Ekmek" kampanyasına ilişkin soru üzerine de; "Bu söylem ekonominin çok kötü olduğu anlamında değil, her durumda yardımlaşmanın gerekli olduğunu hatırlatmaya yönelik bir kampanyadır" dedi.

Yeni oluşturulan yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıyla Bodrum’a hizmet aşkıyla mücadele edeceklerini, yapıcı bir muhalefet anlayışı sürdüreceklerini söyleyen MHP Bodrum İlçe Başkanı Bahattin Kul; "bunları gerçekleştirebilmek için ülkücü ideolojiye gönül vermiş tüm dava arkadaşlarımızı olduğu gibi farklı siyasal görüşlerden tüm Bodrumluları birlikte çalışmaya davet ediyoruz" dedi.

Bodrum halkı tarafından tepkiyle karşılanan Hazine arazilerinin özelleştirilmesi uygulamasının arkasında olduklarını ifade eden Kul, "Özel sektörün yaptığı yatırımlara ses çıkarmayanların devletin yapmak istediği yatırımlara karşı çıkmalarını anlamak mümkün değil. Ev kiralarını bu kadar yüksek olduğu Bodrum’da dar gelirli yurttaşların, özellikle de kamu görevlilerinin ev sahibi olmalarını kolaylaştıracak her türlü yatırımı destekliyoruz" dedi.

Bodrum’da sevgi ve saygıya dayalı, diyaloğa açık bir siyaset tarzını yerleştirmek için çaba harcayacaklarını ifade eden Kul, yerel yönetimlere proje desteği verecekleri gibi, yarım kalan kamu yatırımlarının bir an önce bitirilmesi için de gerekli girişimleri sürdüreceklerini söyledi.

Yaklaşık 70 dakika süren program hem Kent Tv ekranlarında, hem de sosyal medya hesaplarında izleyicilerin yoğun ilgisini gördü.