Banner ad space:headerSELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-01-29" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-01-29 08:02:40' and `ac`.`end_time` >= '2023-01-29 08:02:40' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=453checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-01-29" and view_hour=08 and campaign_id=453update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1658270

MHP MİLLETVEKİLİ ENGİN ALAN BODRUM'DA

MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan, partisinin Bodrum İlçe Teşkilatı'na konuk...

MHP MİLLETVEKİLİ ENGİN ALAN BODRUM'DA
MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan, partisinin Bodrum İlçe Teşkilatı'na konuk oldu.

MHP Bodrum İlçe Başkanı Asım Başaran ve MHP'nin 30 Mart yerel seçimlerinde Bodrum Belediye Başkan Adayı olan Mehmet Tosun ile birlikte gazetecilerin karşısına geçen Alan, Türkiye gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulunurken, Cumhurbaşkanlığı seçimine dair görüşlerini de paylaştı.

Anayasa Mahkemesinin Balyoz Davası'na ilişkin ihlal kararının ardından tahliye olan Engin Alan, Bodrum'da gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Alan, Cumhurbaşkanlığı seçiminde yarışın "eşit" olmadığını belirtirken, 10 Ağustos'ta yapılacak seçimin ise Türkiye'nin geleceğini ve kaderini tayin edecek çok kritik bir dönüm noktası olduğunu ifade etti.

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne şanıyla, şerefiyle uzun dönem hizmet veren bir generalini Bodrum'da ağırlamaktan büyük onur ve şeref duyduklarını belirten MHP İlçe Başkanı Asım Başaran, konuşmasında şunları söyledi:

"Gün geldiğinde Kuzey Irak'ta, gün geldiğinde Balkanlarda bu milletin milli mücadelesine katkıda bulunmak için gözünü bile kırpmadan mücadele veren müstesna bir generalimizi, İstanbul milletvekilimizi konuk ediyoruz. Bugün iktidarda bulunan gaflet içerisinde bu ülkeyi yönetenler, paşamızı sahte deliller üreterek hapishanelere atarak korkutabileceklerini zannettiler. Trajiktir bu ülke için bu kadar mücadele eden bu müstesna ve milli generalimiz, kendi ülkesinde hapishanelerle tanıştı. Komik olan tarafı ise, Engin Alan gibi bir paşamızı hapishaneyle korkutmaya çalışmalarıdır. Onun gözü en azılı teröristlerin üzerine gitmekten korkmadı. Milli mücadelesine devam ediyor. Huzurlarınızda, Bodrum’a ve Bodrum ilçe teşkilatımıza hoş geldiniz demek istiyorum” diye konuştu.

Milletvekilliğini üç sene boyunca hapishanede yaptığını ve hapisten çıkan en son milletvekili olduğunu söyleyen MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan, "Şunu herkes iyi bilsin. Türk milliyetçileri iyi bilsin, diğerleri de akıllı olsun. Bizi hapis falan korkutamaz. Bu millet için ucunda ölüm varsa da hoş geldi, safa getirdi" şeklinde konuştu. Alan, Bizi korkutacak kulu yaradan henüz bu yeryüzüne indirmedi. Bizim için devletten, milletten daha kıymetli, değerli hiçbir şey yoktur, olamaz" dedi.

Türkiye Cumhuriyeti'nin 91 yıllık tarihinde hiç olmadığı kadar zor günler yaşadığını kaydeden Engin Alan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Önümüzdeki süreç ciddi sıkıntılara gebe. Türk milleti geleceğini belirleyecek, çok kritik kararlar verme noktasında. Bu kararın ilkini haftaya Pazar günü vereceksiniz. Bu ülke, 12. Cumhurbaşkanı’nı seçecek. Esasında bu ülke 12. Cumhurbaşkanını falan seçmiyor. Bu seçimle bu ülke geleceğine karar veriyor. Çoluğumuzun, çocuğumuzun, torunlarımızın, ülkemizin geleceğine karar veriyoruz. Devleti de milleti de partiyi de hükümeti de ben yönetirim diyen bir zat-ı muhtereme buyrun bizi güt diyelim yada yok hayır böyle bir şey olmaz diyelim. Türkiye’de rejim sorunu çıkacak. Türkiye, şu an demokratik parlamenter sistemle yönetiliyor. Dolayısıyla bir rejim meselesi gündeme gelecek. Ya bir tane adam herkesi idare edecek, ya da kuvvetler ayrılığı ilkesine dayanan demokratik parlamenter rejim devam edecek. Millet buna karar verecek.

Partimizin ve sayın genel başkanımızın inisiyatifiyle, MHP ve CHP başta olmak üzere, diğer partilerin de katılımıyla bir ortak aday çıkarıldı. Dolayısıyla karar verici olan millet, benim söylediğim sözlerin ışığında ortaya koyulan bu iradeye uyacaktır diye düşünüyorum. Bana göre birinci öncelik mutlaka sandığa gitmektir. Sandığa gidip oy kullanmamakla, bir başka kişiye oy vermek eşdeğerdir, fark etmez.

Kendimiz çalıp kendimiz oynayarak da bir yere varamayız. Şu Bodrum’da nüfus bir buçuk milyonu geçmiş. Yarısının kafası karışık bu nüfusun. Kimi de duyarsız. O duyarsız olanlar, biraz önce söylediğim neticeye katlanacak, ama o zaman da çok geç olacak. Kafası karışık olanlara da anlatmamız, ikna etmemiz gerekiyor. Tarihi bir karar bu. Bu başka bir şey. Bunu iyi anlamak gerekiyor. Bir kişi, on kişilik çalışmak mecburiyetinde. Bıkmadan usanmadan anlatmak zorundayız. 11 Ağustos sabahı farklı bir Türkiye’ye uyandığımızda eğer bu zatı muhterem Atatürk’ün koltuğuna oturduktan sonra hepimize geçmiş olsun. Ben hapishaneye giderim, umurumda değil. Önemli olan bizim geleceğimiz, çoluğumuz çocuğumuzdur” dedi.

Engin Alan, Devletin bütünlüğünün ve milletin birliğinin çok ciddi bir tehditle karşı karşıya olduğunu söyledi. Tahliye olduktan sonra katıldığı ilk Meclis Genel Kurulu’nda iktidar partisinin adına “çözüm” dediği “ihanet” yasasıyla karşı karşıya kaldığını söyleyen MHP Milletvekili Engin Alan, sürece ilişkin de çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Önce Özerklik diyenlerin, daha sonra Kürdistan demeye başlayacağını anlatan Alan, "Elinde silah olan adamla masaya oturan devlet olmaz. O silah, istediğini alana dek devletin kafasına dayanır” diyerek şöyle konuştu;

“Öyle bir şey yok. Bu ateş her yeri yakar. Aklımızı başımıza almazsak, Edirne’den Şırnak’a kadar her yeri yakar. Bugün bu ülkede her şey olursunuz. Türk’üm dediniz mi yandınız. Her türlü paçavrayı sallamak serbest. Türk bayrağını elinize aldınız mı yandınız. Dünyada böyle ülke olamaz. Geldiğimiz nokta bu. Ama bizi çok daha zor günler bekliyor. Yalanın üzerine yalanlar söyleniyor, her tür sahtekarlığa göz yumuluyor, hukuka olan güven ise bitmiş. Bunun canlı şahidiyim ben. Resim bu. Türk milliyetçileri ve onun siyasi temsilcisi olan MHP bu ülkenin sigortasıdır. Emin olun, Türk milliyetçileri olmasa, MHP olmasa bu muhteremler için Türkiye dikensiz gül bahçesi olur. Madem ki biz bu ülkenin sigortasıyız. Bu sigortayı attırmak için aramıza fitne, fesat nifak sokmaya çalışanlara müsaade etmeyeceğiz. Bunlarınki salam taktiği! Böl böl ye! Önümüzdeki süreçte partimizin gerçekleri ne denli iyi gördüğün ortaya çıkaracak, belki ülkenin canı yanacak ama Türk milliyetçilerinin ne kadar haklı olduğu anlaşılacak" dedi.

Engin Alan, gazetecilerin Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarına ilişkin yayınlanan anketler ve Ekmeleddin İhsanoğlu’nun seçim süreci performansına ilişkin bir sorusunu da şöyle yanıtladı:

“Ben anketlere inanmam. Hepsi manipüle edilmiş. Ekmeleddin Bey, tüm gayretiyle çalışıyor. Ancak bu yarış eşit bir yarış değil. Bir tarafta devletin tüm imkanlarını kullanan biri, diğer tarafta sadece kendisine destek verenlerin gayretiyle kampanya yürüten bir aday var. Kendisi canla başla çalışıyor.”

Alan, Selahattin Demirtaş’ın adaylığı ile ilgili olarak da "Kendisinin neden aday olduğuna durup bakmak gerekir. Bu çözüm denilen ihanet süreci oyununun içinde o da var" ifadelerini kullandı.

Uzun yıllar teröre karşı mücadele veren Alan, Ortadoğu’da ve özellikle Filistin’de yaşanan gelişmelere dair de “Filistin’de yaşananlar insanlık ayıbıdır, utanç vesikasıdır. Daha bugün, ABD’nin İsrail’e bir yardım paketi daha gönderdiğini öğreniyoruz” yorumunu yaptı.

Tatilini Bodrum’daki evinde geçiren MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan’ın MHP İlçe Teşkilatı’na yaptığı ziyarete partililer büyük ilgi gösterdi.

MHP İlçe Başkanı Asım Başaran’ın ev sahipliği yaptığı toplantıda, partililer Engin Alan’la tokalaşmak ve fotoğraf çektirmek için sıraya girdi. İlçe kadın kolları üyesi Halime Dinç Alan’a ziyaretinden dolayı teşekkür ederek bir çiçek takdim etti.

MHP İlçe Teşkilatı üyesi Nejat Erbaş da oğlu Aksel Defineci’nin çoğaltarak ücretsiz dağıttığı, Diyanet tarafından Türkçeleştirilen Kur’an-ı Kerim kitapçığını hediye etti.

Toplantı sonrasında Engin Alan'a Galip Baran tarafından üzerinde Atatürk'ün sözü olan "Çalışmanın en yücesi ulus için olanıdır" yazılı bir üniforma hediye edildi. Alan üniformayı giyerek gazetecilere poz verdi.