MHP: SANDIK NAMUS BEKÇİSİYİZ

Milliyetçi Hareket Partisi Bodrum İlçe Başkanı Asım Başaran, seçimlerde söz konusu...

MHP: SANDIK NAMUS BEKÇİSİYİZ
Milliyetçi Hareket Partisi Bodrum İlçe Başkanı Asım Başaran, seçimlerde söz konusu yaşanabilecek olan usulsüzlüklere karşı dikkat çekti. Başaran, "Seçim sandıklarının namus bekçiliğini MHP Bodrum İlçe Teşkilatı olarak seferberlik içinde üstlenmiş bulunmaktayız" dedi.
Başkan Asım Başaran, 26 Kasım 2008'den 5 Aralık 2008'e kadar askıda kalan muhtarlık bölgesi askı listeleri ile ilgili inceleme yaptıklarını belirtti. Başaran yaptıkları bu incelemeler sonucunda ikametgâhlarda abartılı bir artış meydana geldiğini, söz konusu artışların da beyan edilen adreslerde bulunmadıklarını tespit ettiklerini söyledi.
Başaran, "İlçe teşkilatımızca yasal hakkımız olan, aynı zamanda demokrasinin ve tüm Bodrumlular'ın sandık namusunu korumak adına 5 Aralık'ta Konacık beldesinde 1070 seçmenin, Gündoğan beldesinde ise 95 seçmenin usulsüz kaydı olduğuna dair, İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı'na itirazda bulunduk. İtirazlarımızın incelenmesi sonucunda ise İlçe Seçim Kurulu Gündoğan'da söz konusu olan 95 seçmenin usulsüz kaydı olduğunu tespit ederek, 15 Aralık 2008 tarih ve 10 - 11 sayılı vermiş oldukları karar ile bu seçmenlerin listelerden silinmesine karar verdi" dedi.
Başkan Başaran, Konacık beldesi ile ilgili yaptıkları itirazlar sonucunda ise İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı'nın yaptığı incelemelerde itiraz edilen 1070 kişiden 1012'sinin Konacık beldesinde bulunmadıklarının anlaşıldığını kaydetti. Başaran, İlçe Seçim Kurulu'nun 12 Aralık 2008 tarih ve 12 sayılı kararları ile bu seçmenlerin de listelerden silinmelerine karar verildiğini ve bu kararların da partilerine tebliğ edildiğini açıkladı.
"Kimse bizi 'Cambaz'a baktıramaz" diyen Asım Başaran, "Bunca yıllık tecrübemizle tüm yarımada halkının, gözünden sapanla vurulmasının önüne geçmiş bulunuyoruz. Bodrumlular rahat olsunlar" diye konuştu.